عاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی انجام شد؛

توزیع 300 بسته عیدانه بین خانواده‌های سادات احسان پذیر مشهدی

1402/04/17 تیر

به همت معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی و در قالب ویژه برنامه «امام رئوف(ع)»، 300 بسته عیدانه غدیر به ارزش 15 میلیارد ریال بین خانواده‌های سادات احسان پذیر مشهدی توزیع شد.

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی در جریان توزیع این بسته‌ها در گفتگو با آستان‌نیوز اظهارکرد: این اقدام با تاکید و رویکرد تولیت آستان قدس رضوی و با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی روز در دستور کار قرار گرفته و افرادی که تمکن مالی خوبی دارند، با مراجعه به درب خانه سادات، این بسته‌ها را تقدیم آن‌ها کردند. با توجه به مهمان‌داری خانواده سادات در روز عید غدیر خم، این بسته‌ها در راستای برگزاری هرچه بهتر جشن‌ها و مراسم خانگی این بزرگواران تهیه و تدارک دیده شده است.
رئیسیان‌زاده به محتویات بسته‌های درنظر گرفته شده نیز اشاره کرد و افزود: این بسته‌‎ها شامل 10 کیلو برنج، 3 کیلو گوشت قرمز، پروتئین کامل، ماکارونی، شکر، روغن، حبوبات، شیرینی خشک، شکلات، 3 نوع میوه کامل فصل و یک کارت هدیه به مبلغ 12 میلیون ریال بود.
وی با بیان این که ارزش تجمیعی این بسته ها هر کدام رقمی معادل 50 میلیون ریال بوده است، اضافه کرد: در مجموع مبلغی بالغ بر 15 میلیارد ریال برای تهیه 300 بسته مذکور از سوی آستان قدس رضوی هزینه شده است که امیدواریم این کار قدم کوچکی برای دلجویی از سادات احسان پذیر شهر امام رضا(ع) باشد و مورد رضایت آن حضرت قرار گیرد.
معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی ادامه داد: در روند توزیع این اقلام از  ظرفیت افرادی که تمکن مالی خوبی دارند استفاده شده است تا بتوانیم از رهگذر حلاوت این حرکت خداپسندانه، زمینه حمایت بیشتر از خانواده‌های احسان پذیر را با یاری خیران فراهم آوریم.

وی تاکید کرد: معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی در راستای رسالتی که در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر دارد، اقدامات گسترده‌ای را در مناسبت‌های مختلف انجام می‌دهد که یکی از مهم ترین این مناسبت‌ها، ایام خجسته دهه امامت و به ویژه عیدسعید غدیر خم است.
رئیسیان زاده گفت: امسال این مجموعه برنامه‌های مفصلی را برای روزهای خجسته دهه امامت تدارک دید که اوج آن‌ها در شب و روز عید غدیر بود.
وی با اشاره به دیگر برنامه‌های صورت گرفته این مجموعه در شب و روز عیدسعید غدیر اظهارکرد: توزیع نان صلواتی در 110 نانوایی سطح شهر، برپایی 55 دیگ شله(110 سفره) در روز عید غدیر، توزیع 8000 وعده غذای متبرک در میان همسایه‌های آشپزخانه مرکزی و تمامی افرادی که از سال گذشته به تولیت آستان قدس رضوی درخواست مساعدت داده بودند و همچنین پخت و توزیع کیک 110 متری در روز عید در خیابان فدائیان اسلام در زمره مهم ترین اقدامات آستان قدس رضوی بوده است. 

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: