خدمت رسانی رایگان تربیت بدنی آستان قدس رضوی به 12 هزار ساکن مناطق کم برخوردار مشهد

1402/03/20 خرداد

مدیر موسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی از خدمت رسانی رایگان این مجموعه به بیش از 12 هزار نفر از ساکنان مناطق کم برخوردار مشهد خبر داد.

علیرضا تاج فیروز با اشاره به نگاه محرومیت زدایی بنیاد کراکت رضوی و به تبع آن موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی اظهارکرد: در همین راستا با همکاری کانون های خدمت ورزشی رضوی از سال 98 تاکنون برای بیش از 12 هزار نفر از نوجوانان و جوانان حاشیه شهر مشهد پرونده ورزشی تشکیل دادیم و به صورت رایگان به ارائه خدمات به آن ها در این حوزه میپردازیم. 
وی به فرایند شناسایی نوجوانان و جوانان مستعد در حاشیه شهر مشهد برای دریافت خدمات ورزشی اشاره کرد و گفت: به همین منظور فعالان کانون های خدمت ورزش رضوی در هشت منطقه حاشیه نشین شهر مشهد به صورت مستمر با ارتباط گیری با مساجد و ائمه جماعات محلات هدف نسبت به معرفی نوجوانان و جوانان به مجموعه های ورزشی آستان قدس رضوی اقدام میکنند.
مدیر تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی با بیان این که از 600 مسجد واقع در حاشیه شهر، 270 مسجد تحت پوشش این برنامه قرار گرفته اند، متذکرشد: اقدامات ورزشی آستان قدس رضوی برای حاشیه نشینان از ابتدای سال 1401 به صورت مسجدمحور دنبال شد به طوری که نوجوانان و جوانان برای حضور در این ویژه برنامه ها باید نامه ای از امام جماعت مسجد دریافت کنند. همین موضوع سبب پررنگ تر شدن حضور قشر جوان در مساجد این محلات نیز شده است.
وی با بیان این که از ابتدای تیرماه سال جاری قرار است که به جز رشته های توپی مثل فوتبال، فوتسال و والیبال، رشته های غیر توپی مانند کشتی و ورزش های رزمی نیز به چرخه خدمات ورزشی رایگان به حاشیه نشینان افزوده شود، اظهارکرد: در حال حاضر حدود 500 نفر از نوجوانان و جوانان حاشیه شهر مشهد در هفته از مجموعه های آبی آستان قدس رضوی استفاده می کنند و همین تعداد از خدمات سایر مجموعه های ورزشی این موسسه در بولوار خیام، بولوار توس و بولوار شهید رجایی بهره مند می شوند. 
تاج فیروز تاکید کرد: نگاه آستان قدس رضوی به این جوانان فقط در جهت تامین سرانه های ورزشی آن ها نیست و این مجموعه اقدامات خود را در ابعاد اخلاقی و تربیتی نیز به این افراد ارائه میدهد تا ورزشکاران و جوانان اخلاق مداری را به جامعه تقدیم کند.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: