آغوش پرمهر خادمان امام رئوف(ع) در راه‌آهن مشهد

1402/02/07 اردیبهشت

بیش از 30 هزار زائر که در تعطیلات عید فطر به مشهدالرضا(ع) مشرف شدند، با استقبال و راهنمایی خادمان و خادمیاران رضوی در راه‌آهن مشهد، راه به زائرشهر و زائرسراهای رضوی یافتند.

کارکنان مجموعه راه‌آهن مشهد در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان و مقارن با چهارشنبه و پنجشنبه گذشته شاهد صحنه‌های متفاوتی بودند. زائرانی که از محل توقف قطارها به سمت سالن اصلی می‌آمدند، این بار به همراه کیف‌های بر دوش و چمدان‌های در دست، بسته متبرکی هم دریافت کرده و لبخند بر لبانشان جاری بود. آن‌ها این بسته‌های نمک و نبات متبرک را از خادمان و خادمیاران حضرت خورشید گرفته بودند؛ آن‌هایی که از موسسه موقوفه خدمات زائر در راه‌آهن مشهد مستقر بودند تا در این طرح دو روزه، دست زائران تعطیلات عید فطر را در سرگردانی بگیرند و آن‌ها را به زائرشهر و زائرسراهای رضوی راهنمایی کنند.

آماده‌باش کامل در زائرشهر و زائرسرای رضوی
سید هاشم حسینی، سرپرست موسسه موقوفه خدمات زائر در تشریح جزئیات این طرح گفت: از ابتدای هفته این پیش‌بینی را داشتیم که در روزهای پایانی هفته با توجه به فرارسیدن تعطیلات عید فطر، باید میزبان پیک جدیدی از زائران باشیم و بر همین اساس، ظرفیت زائرشهر، زائرسراهای رضوی و هم‌چنین مجتمع‌های بین‌راهی باید در حالت آماده‌باش کامل قرار داشته باشد.
وی افزود: بر همین اساس و به برکت هماهنگی‌هایی که از ابتدای هفته با مدیران راه‌آهن خراسان رضوی صورت گرفت، همکاران موسسه موقوفه خدمات زائر در دو روز چهارشنبه و پنجشنبه با حضور در باجه مخصوص آستان قدس رضوی در ورودی مسافران ریلی مستقر شدند و با بسته‌های فراهم‎شده شامل بروشور شوق خدمت، نمک متبرک، نماد متبرک و مواردی از این دست به استقبال زائران گرامی رفتند.
سرپرست موسسه موقوفه خدمات زائر با بیان اینکه بروشورهای شوق خدمت حاوی اطلاعات لازم برای زائران در زمینه اسکان و استقرار است، خاطرنشان کرد: در این بروشورها سه مجموعه زائرسرا، زائرشهر و مجتمع‌های میان راهی موسسه و البته راه‌های ارتباطی از جمله تارنمای معرفی موسسه به آدرس eghamat.razavi.ir، تارنمای رزرواسیون به آدرس zaer.razavi.ir، سامانه پاسخگویی تلفنی ملی ۱۴۶۰ و نقشه مجتمع‌ها معرفی شده و علاوه بر این، ویدیو کامل معرفی مجموعه‌ها هم از طریق کیو آر کد قابل‌مشاهده است. 
البته همه‌چیز به این‌جا ختم نمی‌شود. برای زائرانی که با ورود به مشهدالرضا(ع) به دنبال سرپناهی برای اسکان بودند، حضور خادمان و خادمیاران رضوی در راه‌آهن مشهد، نشان آغوش باز امام‎الرئوف(ع) برای میزبانی از مهمانان بود. حسینی تأکید کرد که اتوبوس‌های ویژه‌ای برای سرویس‌دهی به زائران در ایستگاه راه‌آهن مشهد متمرکز شد که مهمانان امام هشتم(ع) را به زائرسراها و زائرشهر رضوی انتقال می‌داد. وی افزود: در این دو روز از ساعت پنج صبح تا ۱۴ عصر، ۲۲ قطار با ظرفیت میانگین ۷۰۰ مسافر در ایستگاه توقف و مراسم تکریم و استقبال از زائران برگزار شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: