صفای میزبانی در دارالکرامه رضوی با بیش از ۵۰۰ زائر در ورزشگاه امام رضا(ع) اسکان یافتند

1402/01/08 فروردین

اسکان زائران در این مرکز از ۱۲۰ نفر آغاز شد و تا شب آخر به حدود ۵۰۰ نفر در قالب ۸۳ خانوار رسید.

جعفر رئیسیان‌زاده، معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی:

اگرچه امسال با تکیه بر ظرفیت فرمانداری، استانداری، شهرداری و همه دستگاه‌های اجرایی، بیش از ۷۰۰ ظرفیت شب خواب ایجاد شده و مراکز اسکان به‌وفور در سطح شهر یافت می‌شوند اما تمام دغدغه ما این است که شاید هنوز هم زائرانی باشند که به دلایل مختلف همچون عدم برنامه‌ریزی برای اقامت شبانه، بودجه محدود سفر یا موارد دیگر، ناچار به گذران شب در خودرو یا چادر باشند.

بر همین اساس، بیش از ۲۰ گشت ویژه شبانه در خیابان‌ها، معابر و بوستان‌ها گشت‌زنی می‌کنند تا زائران مضطر را در دبیرستان شریعتی در خیابان شیرازی ۴ اسکان دهند و سرریز جمعیت را هم به ورزشگاه امام رضا(ع) راهنمایی کنند.

پس از تکمیل ظرفیت ۲۵۰ اسکان در دبیرستان شریعتی، اکنون نوبت به ورزشگاه امام رضا(ع) رسیده تا ظرفیت هزار نفر اسکان خود را به میدان بیاورد؛ سال گذشته ظرفیت اسکان به میزان هزار و ۲۰۰ نفر در ایام پیک هم می‌رسید اما امسال، اسکان زائران در این مرکز از ۱۲۰ نفر آغاز شد و تا شب آخر به حدود ۵۰۰ نفر در قالب ۸۳ خانوار رسید.

در بدو ورود خانواده‌ها هم به تعداد اعلامی خود آن‌ها، ژتون صبحانه و شام گرم به همراه پذیرایی با میوه در اختیارش قرار گرفت تا حداکثر به مدت سه شب و چهار روز از سالن‌های ورزشی فرش شده و زیرساخت‌های اسکان آستان قدس رضوی استفاده کنند.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: