فاطمه دژبرد، مدیر مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی:

برگزاری هشتمین طرح ملی «مادران ارزش آفرین» در مشهد

1401/11/18 بهمن

۲۰۰۰ نفر از بانوان حاشیه شهر مشهد در این طرح در ۴ سطح دسته بندی شده‌اند و برای هر سطح اقداماتی تعریف شده است؛ دسته اول مادرانی هستند که هیچ انگیزه و دغدغه ای برای ایجاد کسب و کار ندارند و به همین منظور برای آنها یکسری اقدامات انگیزشی تعریف شده است.

🔺 استعدادیابی برای مادرانی که مهارت‌های خودآگاهی ندارند، در زمره اقدامات دسته دومی‌هاست؛ دسته سوم هم مادرانی هستند که کارهای خرد را شروع کردند ولی نتوانستند به آن رونق دهند که به این افراد مشاوره‌هایی برای توسعه کارشان داده میشود.

🔺 دسته چهارم نیز شامل مادرانی می‌شود که کارآفرین حرفه‌ای هستند؛ برای این افراد تبیین گفتمان حفظ کرامت زن و خانواده محوری صورت میگیرد و آنها به سه دسته قبلی جهت رونق کارشان کمک می‌کنند.

🔺 این طرح در سطح‌ ملی برگزار می‌شود؛ در استان‌ها نیز این اقدام توسط کانون‌های خادمیاری بانوان و خانواده صورت گرفته که خروجی آن در نمایشگاه‌های فصلی به نمایش گذاشته می‌شود.

🔺 تاکنون ۷ دوره نمایشگاه طرح‌های خاتون برای ارائه محصولات و دستاوردهای بانوان کارآفرین برگزار شده که هشتمین دوره بصورت ملی از ۳۱ استان با عنوان رویداد ملی مادران ارزش آفرین با حضور ۱۵۰ بانوی کارآفرین که در همین فرایند کارآفرین شدند و برای بقیه بانوان نیز اشتغال ایجاد کردند در مرکز همایش‌های آستان قدس رضوی از ۱۹ بهمن تا ۲۶ این ماه برگزار می‌شود تا آنان دستاوردهای نوآورانه شان را ارائه کنند.

🔺 افتتاحیه این طرح، چهارشنبه ۱۹ بهمن در سالن همایش‌های روابط عمومی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود؛ این مراسم با حضور تولیت آستان قدس رضوی آغاز می‌شود و در کنار آن برنامه‌های جانبی از جمله بازدید از نمایشگاه، آموزش‌ها، همایش‌ها و مشاوره‌های کسب و کار نیز برای شرکت‌کنندگان پیش‌بینی شده است.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: