بنیاد کرامت رضوی؛ حامی نهاد خانواده

1400/12/16 اسفند

بنیاد کرامت رضوی در سال جاری، خدماتی از جمله اهدای 298 سری جهیزیه، پرداخت 33 میلیارد ریال تسهیلات خرید لوازم ضروری آغاز زندگی، ساخت مسکن و اعطای تسهیلات کارگشایی به خانواده‌های کم‌برخوردار را ارائه کرده است.

طی یک سال اخیر، بخش قابل توجهی از خدمات و حمایت‌های انجام شده توسط مدیریت امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی، به پشتیبانی و حمایت از خانواده‌های محروم و زوج‌های جوان مجاور حضرت اختصاص پیدا کرد. 

از جمله طرح‌های مدیرت امور مجاورین، کمک به زوج‌های جوان برای تهیه جهیزیه و تشکیل زندگی مشترک بوده است. بر این اساس برای یاری زوج‌های کم بضاعت، که در آغاز زندگی مشترک خود توان مالی خرید لوازم ضروری زندگی را ندارند، مدیریت امور مجاورین با شناسایی این گروه‌ها از طریق پایش‌های میدانی خادمیاران در کانون‌های محله‌ای شهر مشهد، از آن‌ها حمایت کرده است.

این حمایت‌ها علاوه بر برگزاری جشن در حرم مطهر رضوی، شامل اهدای حواله خرید اقلام ضروری جهیزیه بوده و در طول سال جاری، 298 سری جهیزیه و اقلام کمک جهیزیه به زوج‌های جوان مشهدی اهدا شده است.

علاوه بر آن، یکی دیگر از شیوه‌های حمایت مدیریت امور مجاورین بنیاد کرامت رضوی، اعطای تسهیلات خرید جهیزیه به این زوج‌های جوان در شهر مشهد بوده است که در این راستا نیز 661 فقره وام به ارزش 33 میلیارد ریال به زوج‌های کم بضاعت تعلق گرفت. 

یکی دیگر از حمایت‌های این مجموعه از خانواده‌های کم برخوردار و آسیب دیده از تبعات کرونا، کمک به رونق اشتغال و کسب و کار آن‌ها بوده که در مجموع یک هزار و 694 فقره وام کارگشایی به ارزش 179 میلیارد و 670 میلیون ریال به اقشار کم‌توان اختصاص یافت.

همچنین امسال نیز همانند سال‌های گذشته، به‌منظور کمک‌رسانی بیشتر به خانواده‌های محروم ساکن حاشیه شهر و روستاها، که به خاطر بضاعت اندک مالی با مشکلاتی مانند نداشتن مسکن مناسب مواجه هستند، اجرای پروژه‌های عمرانی و زیر ساختی تعریف شد.

در همین مدت، 59 پروژه کوچک و بزرگ شهری و روستایی با کمک خادمیاران و گروه‌های جهادی و نیک اندیشی خیرین به ارزش بیش از 14 میلیارد ریال نتیجه رسید و منازل مسکونی این گروه هدف، احداث و تکمیل شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: