تکمیل و تحویل ۴۴ واحد مسکونی به زلزله‌زدگان رامیان

1400/09/15 آذر

با حضور مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی، 44 واحد مسکونی زلزله‌زدگان رامیان استان گلستان که به همت بنیاد کرامت رضوی آستان قدس رضوی تکمیل شده است، به مردم این منطقه تحویل شد.

اواسط خردادماه امسال بود که مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در بازدید میدانی از عملیات احداث منازل مسکونی برای آسیب‌دیدگان از زلزله رامیان در جمع خبرنگاران اعلام کرد که ۴۴ واحد مسکونی زلزله‌زدگان این شهرستان به همت بنیاد کرامت رضوی تکمیل و به‌زودی به اهالی این مناطق تحویل خواهد شد. حالا با گذشت کمتر از شش ماه از آن تاریخ، امروز شهرستان رامیان شاهد آیین بهره‌برداری از 44 واحد مسکونی و تحویل آن به آسیب‌دیدگان از زلزله بود.

مساعدت  100 میلیارد ریالی آستان قدس برای ساخت واحدهای مسکونی
محمدحسین استادآقا، مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در مراسم تحویل این واحدهای مسکونی گفت: خدای بزرگ را شاکریم که به لطف و عنایت حضرت امام رضا(ع) و تأکیدات تولیت معزز آستان قدس رضوی، امروز 44 واحد مسکونی به خسارت دیدگان از حادثه زلزله شهرستان رامیان تحویل داده شد.

وی تصریح کرد: به دلیل وجود مشکلات مختلف از جمله صعب‌العبور بودن منطقه زلزله‌زده و بالا رفتن هزینه‌های ساخت مسکن که بر سر راه تکمیل واحدهای در دست ساخت بود، بنیاد کرامت رضوی به این پروژه ورود کرد و 100 میلیارد ریال برای تکمیل این واحدها اختصاص داد که بحمدالله تاکنون 44 واحد به نتیجه رسیده و تحویل خسارت دیدگان شد.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی اضافه کرد: از این 44 واحد، 35 واحد در زمینه تجهیز امکاناتی اعم از آبگرمکن، بخاری، کابینت نیاز به کمک و مساعدت بیشتری داشتند که ظرف دو هفته پیش رو مورد اقدام قرار خواهد گرفت.

احداث 19 واحد مسکونی دیگر تا دهه فجر
استادآقا همچنین از اجرای فاز دوم این طرح خبر داد و گفت: طی هم‌افزایی صورت گرفته با نهادهایی چون کمیته امداد امام خمینی(ره) توافقات اولیه برای احداث 19 واحد دیگر در این منطقه صورت گرفته است که تا دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری خواهد شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: