بنیاد کرامت رضوی و مرکز توسعه حل اختلاف کشور تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

یاران صلح رضوی؛ مروج فرهنگ حل اختلاف

1400/08/15 آبان

در نشست مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور، تفاهم‌نامه‌ای به امضاء رسید که با اجرایی شدن آن، از ظرفیت «یاران صلح رضوی» در سراسر کشور برای توسعه فرهنگ صلح، سازش و حل اختلاف استفاده خواهد شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، از ظرفیت‌های مذهبی و اجتماعی برای حل و فصل اختلافات مردم و ایجاد سازش و رضایت در پروندههای قضایی و همچنین گسترش فرهنگ صبر، صلح، بخشش و رضایت، استفاده خواهد شد تا گام مهمی برای کاستن از میزان پرونده‌های محاکم قضایی برداشته شود.

طبق این تفاهم‌نامه، مركز توسعه حل اختلاف، در زمینه‌ اعتباربخشی و معرفی یاران صلح رضوی، اجرای دوره‌های آموزشی و توانمندسازی آن‌ها و همچنین پایش و نظارت بر اقدامات و فعالیت‌ها اقدام خواهد کرد و برخی پرونده‌ها را برای ایجاد و صلح و سازش به یاران صلح رضوی ارجاع خواهد داد.

بنیاد کرامت رضوی نیز متقابلاً انجام اقداماتی از جمله معرفی افراد متعهد، توانمند و علاقه مند برای فعالیت به عنوان یاران صلح رضوی، برگزاری دوره‌های آموزشی، مشاركت در ایجاد صندوق حمایتی، اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای برای ترویج صلح، سازش و شیوههای مسالمت‌آمیز حل و فصل اختلافات، مشاركت در برگزاری همایش ملی «صبر» با استفاده از ظرفیت‌های آستان قدس رضوی و همچنین همكاری برای آزادسازی زندانیان را متعهد خواهد شد.

محمدحسین استاد آقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در این نشست ضمن ارائه گزارشی جامع از اقدامات این بنیاد و تبیین ضرورت پرداختن به آسیب های اجتماعی، گفت: اجرای مفاد این تفاهم نامه که با استفاده از افراد متخصص و معتمد همراه خواهد بود، بدون تردید آثار و برکات فراوانی برای توسعه صلح و سازش بین مردم خواهد داشت.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: