در آیین تقدیر از خیران و فعالان پویش «سفره‌ای به وسعت ایران» مطرح شد؛

مشارکت 201 میلیارد تومانی مردم در پویش «سفره‌ای به وسعت ایران»

1400/07/22 مهر

در همراهی خیران و نیکوکاران سراسر کشور با پویش «سفره‌ای به وسعت ایران» بنیاد کرامت رضوی، 201 میلیارد تومان کمک جمع‌آوری و برای حمایت از نیازمندان هزینه شد؛ خدمت ماندگاری دیگر در عرصه اجتماعی که مشارکت کنندگان در آن، طی مراسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی و مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تقدیر شدند. آیین […]

در همراهی خیران و نیکوکاران سراسر کشور با پویش «سفره‌ای به وسعت ایران» بنیاد کرامت رضوی، 201 میلیارد تومان کمک جمع‌آوری و برای حمایت از نیازمندان هزینه شد؛ خدمت ماندگاری دیگر در عرصه اجتماعی که مشارکت کنندگان در آن، طی مراسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی و مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تقدیر شدند.

آیین تقدیر از خیران و فعالان پویش «سفره‌ای به وسعت ایران» با حضور تولیت آستان قدس رضوی، مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی و دبیران کانون‌های خدمت رضوی سراسر کشور برگزار شد.

در این مراسم مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گزارشی از روند اجرای این طرح ارائه و اظهار کرد: مهم‌ترین پویش امسال بنیاد کرامت رضوی، اجرای مرحله چهارم پویش سفره مهربانی با عنوان «سفره‌ای به وسعت ایران» بود که به همت دبیران کانون‌های خدمت و شبکه خادمیاری اجرایی شد.

محمدحسین استادآقا افزود: این پویش اجتماعی با استفاده از ظرفیت خیران، خیریه‌ها و نیز همراهی یاوران رضوی در سراسر کشور به ثمر نشست. در قالب این پویش 201 میلیارد تومان منابع مالی جمع‌آوری شد که جهت تهیه 501  هزار بسته کمک معیشتی برای کمک به نیازمندان و محرومان هزینه شد.

استادآقا با تاکید بر نقش پررنگ خیران در اجرای این طرح ادامه داد: اصل کار در این پویش بر عهده مردم و خیران عزیز سراسر کشور بوده و بنیاد کرامت رضوی نیز به نیت تیمن و تبرک به حضرت رضا(ع) در این امر خداپسندانه مشارکت داشته است.

وی ادامه داد: همه منابع مشارکتی آستان قدس رضوی در پویش‌های مختلف، از محل نذورات و موقوفات تأمین می‌شود و الگوی اجرایی آن هم این است که به نیت امام رضا(ع)، در هر هشت سهم مشارکت خیران در طرح‌ها و خدمات اجتماعی، بنیاد کرامت رضوی هم یک سهم مشارکت می کند تا برکت این کار مضاعف شود. 

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه در طرح اخیر سفره مهربانی، 25 نفر از خیران بزرگوار با نیت ابراز ارادت و محبت به ساحت حضرت رضا(ع)، حدود 7 میلیارد تومان مشارکت داشته‌اند و این اتفاق به خوبی روحیه خیرخواهی مردم ما در پویش‌های اجتماعی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی همچنین اعلام کرد: ظرف مدت 6 ماهه نخست امسال، 302 میلیارد تومان در قالب برنامه‌های حمایتی توسط بنیاد کرامت رضوی در جهت رسیدگی به امور محرومان و ارائه خدمات اجتماعی هزینه شده است. همچنین در نتیجه پویش‌ اخیر بنیاد کرامت رضوی در موج پنجم کرونا، 45 میلیارد تومان با مشارکت مردم جمع آوری و برای امور مورد نیاز در زمینه‌های بهداشتی، درمانی و کمک به اقشار نیازمند صرف شد.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که 110هزار خادمیار در شبکه خدمت رضوی مشغول فعالیت هستند و بهتازگی باب خدمتی جدیدی با عنوان یاوران رضوی نیز گشوده که می‌تواند زمینه‌ساز مشارکت گسترده‌تر مردم در طرح‌های بنیاد کرامت رضوی باشد.

شایان ذکر است در این مراسم، جمعی از خیران و نیکوکاران استان‌های مختلف کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی تقدیر شدند و لوح ویژه «همه خادم الرضاییم» نیز به آن‌ها اهدا شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: