سرپرست کانون‌های خدمت رضوی استان تهران از اهدای ۴ هزار سبدکالا به خانواده‌های کم‌برخوردار و آسیب‌دیده از کرونا با همکاری خیرین و خادمیاران رضوی استان خبر داد.

اهدای ۴ هزار سبد کالا به خانواده های آسیب دیده از کرونا

1400/06/28 شهریور

لیرضا جانه، سرپرست کانون های خدمت رضوی استان تهران در جمع خبرنگاران از اهدای ۴ هزار سبدکالا به خانواده‌های کم‌برخوردار و آسیب‌دیده از کرونا با همکاری خیرین و خادمیاران رضوی استان خبر داد و گفت: این بسته های معیشتی در اختیار افراد شناسایی شده، نیازمند و آسیب دیده از کرونا که اشتغال خود را طی این مدت […]

لیرضا جانه، سرپرست کانون های خدمت رضوی استان تهران در جمع خبرنگاران از اهدای ۴ هزار سبدکالا به خانواده‌های کم‌برخوردار و آسیب‌دیده از کرونا با همکاری خیرین و خادمیاران رضوی استان خبر داد و گفت: این بسته های معیشتی در اختیار افراد شناسایی شده، نیازمند و آسیب دیده از کرونا که اشتغال خود را طی این مدت از دست داده اند، قرار خواهد گرفت.

جانه اظهار کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه و خدمت رسانی به خانواده های نیازمند به ویژه در روزهای کرونایی و با تاکید حجت السلام و المسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی، همه امکانات برای کمک به خانواده های نیازمند و آسیب دیده از کرونا قرار گرفت.

وی گفت: پیرو این امر مناطق و شهرستان های استان تهران نیز ستاد ویژه مقابله با کرونا را تشکیل داده و تیم هایی متشکل از پزشک و پرستار توسط کانون های سلامت شکل گرفت تا با کمک خادمیاران رضوی نیازهای درمانی آن ها تامین شود و در این شرایط موجود نیازی به مراجعه به مراکز درمانی نداشته باشند. 

سرپرست کانون های خدمت رضوی استان تهران در ادامه افزود: همچنین گروه هایی جهت کمک به خانواده های درگیر با کرونا توسط کانون عمومی جهت رسیدگی به امور مختلف خانواده تشکیل شد تا افراد مبتلا به کرونا نیازی به خروج از منزل و تامین معیشت نداشته باشند و بتوان از گسترش این ویروس جلوگیری کرد.  

وی بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون چندین مرحله از پویش سفره مهربانی برگزار شده و بیش از یکصد هزار سبد کالا تهیه و تحویل افراد واجد شرایط شده است. 

سرپرست کانون های خدمت رضوی استان تهران تصریح کرد: برنامه های گوناگونی توسط خادمیاران مناطق و شهرستان ها صورت گرفته است و برای پایان ماه صفر و ایام شهادت امام رضا (ع) نیز اقدامات مختلفی انجام خواهد شد.

خدمت خالصانه خادمیاران با تأمین بیش از ۹۰ تن اقلام معیشتی

همچنین محمود اکبری راد، مسئول کانون خدمت رضوی منطقه ۲ و مسئول توزیع بیش از ۴ هزار کالای معیشتی استان تهران در ارتباط با چگونگی تأمین این اقلام بیان کرد: حدود یک ماه خادمیاران رضوی با اتحاد و هماهنگی در جمع آوری اقلام همکاری داشته و توانستند ۱۵ قلم از کالای ضروری مورد نیاز سفره های مردم را تهیه کنند. 

وی گفت: این اقلام شامل کالاهای غذایی مورد نیاز و ضروری از جمله برنج، انواع حبوبات و روغن خوراکی، پروتئین گیاهی، قند، شکر، چای، رب گوجه و نمک بوده که مجموعا حدود ۹۲ تن است. 

اکبری راد بیان کرد: با همکاری خیرین و خادمیاران خدمت رضوی مناطق و شهرستان های استان تهران به خصوص خادمیاران منطقه ۲ تهران، این اقلام از محل های مختلف تولید دریافت و تجمیع شد و آماده تحویل به مسئولین مناطق و شهرستان های استان تهران بوده که پس  از بسته بندی به نیازمندان تحت پوشش توزیع خواهد شد. 

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: