مشکل اسکان زائران پاکستانی اربعین حل شد/ ورود 6500 زائر در یک روز

1397/07/28 مهر

فرماندار زاهدان گفت: با همت و تلاش مردم و مسئولان بحمدلله مشکل اسکان زائران حسینی پاکستان حل شد

ابوذر مهدی نخعی اظهار کرد: دو شب قبل در پی ورود یک باره حدود 6 هزار زائر اربعین از کشور پاکستان و با توجه به اینکه سردترین شب زاهدان رقم خورده بود با مشکل کمبود پتو مواجه شدیم که بلافاصله جلسه فوری ستاد اربعین در محل زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان دایر شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا در اسرع وقت تمامی مشکلات و کمبودها مرتفع شود و پس از اعلام فراخوان عمومی، حجم زیادی پتو و وسایل رفاهی با تلاش و همت مردم مهمان نواز و پیگیری مسئولان سیستان وبلوچستان تهیه و مشکل رفع شد.

نخعی ضمن تشکر از پیگیری مسئولان دستگاه های اجرایی بیان کرد: میزبانی از زائران امام حسین(ع) توفیقی است که نصیب مردم این استان شده و شاهد بودیم که همه شهروندان اعم از شیعه وسنی با اهداء پتو و مایحتاج مورد نیاز ستاد، در امر میزبانی در خور شان از زائران پاکستانی سهیم شدند و بار دیگر مهمان نوازی خود را به اثبات رساندند.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های جدی ستاد، فراهم کردن محل خواب شبانه زوار بود که در این خصوص نیز دستگاه های دولتی با تمام قوا پای کار آمدند و هر ارگان با توجه به بضاعتی که داشت اسکان بخشی از زوار را متقبل شد که موکب امام حسین(ع) اداره کل زندان ها و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان در این امر بسیار موثر واقع شدند.

فرماندار زاهدان از ورود ارزشمند هیات های مذهبی و حسینیه ها نیز در بحث خدمت رسانی به زوار خبر داد و گفت: پس از اعلام فراخوان عمومی از طریق ستاد مردمی، هیات های مذهبی و شهروندان زاهدانی علاقه مندی خود را جهت اسکان زوار اعلام کردند که حسینیه شهیدان جهانزاده پیشتاز این امر بود و در اولین شب، زائران 7 دستگاه اتوبوس را اسکان داد و به نحو عالی میزبان آنها بود که به فضل الهی با همت شهروندان و تلاش مسئولان مشکل اسکان زوار به طور کامل مرتفع شده است.
نخعی همچنین اظهار کرد: امروز نیز حدود 6500 زائر دیگر در قالب 120 دستگاه اتوبوس از طریق مرز میرجاوه وارد استان شدند که تمامی اقدامات لازم برای اسکان و پذیرایی از آنها فراهم شده است.

فرماندار زاهدان در پایان گفت: پیش بینی شده که طی روزهای آتی نیز زائران با تعداد بالا وارد استان شوند و هنوز هم نیازمند کمک های انسان دوستانه مردم هستیم.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: