آغاز عملیات توزیع ۸۸۸ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان کشور

1400/02/02 اردیبهشت

چهارمین مرحله طرح «سفره مهربانی» با مشارکت خادمیاران و یاوران رضوی در سراسر کشور با هدف تامین و توزیع 888 هزار بسته معیشتی برای محرومان و نیازمندان آغاز شد. مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی عصر امروز در مراسم آغاز عملیات سراسری توزیع 888 هزار بسته معیشتی که با حضور تولیت آستان قدس رضوی به صورت ویدئو […]

چهارمین مرحله طرح «سفره مهربانی» با مشارکت خادمیاران و یاوران رضوی در سراسر کشور با هدف تامین و توزیع 888 هزار بسته معیشتی برای محرومان و نیازمندان آغاز شد.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی عصر امروز در مراسم آغاز عملیات سراسری توزیع 888 هزار بسته معیشتی که با حضور تولیت آستان قدس رضوی به صورت ویدئو کنفرانس با کانون‌های خدمت رضوی سراسر کشور از بارگاه منور امام رضا(ع) انجام شد، اظهار کرد: در راستای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص رزمایش مواسات و همدلی و با هدف اجرای دستورات تولیت آستان قدس رضوی در این حوزه، چهارمین مرحله از طرح «سفره های مهربانی» در سراسر کشور آغاز شده و تا آغاز دهه کرامت، 888 هزار بسته معیشتی برای اهدا به نیازمندان و محرومین آماده خواهد شد.
محمدحسین استادآقا افرود: در قالب این طرح 111 هزار نفر از خادمیاران سراسر کشور، هر یک مسئولیت تامین 8 بسته معیشتی 500 هزار تومانی را عهده دار شده اند که توسط خود آنها و با همکاری خیران عاشق امام رضا(ع) به عنوان یاوران رضوی، تهیه خواهد شد.
استادآقا تصریح کرد: خیران گرانقدر سراسر کشور برای مشارکت در این طرح معنوی، می توانند از طریق واریز هزینه هر بسته به حساب دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی در هر استان، تهیه و تحویل اقلام معیشتی به دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی و یا با شماره گیری کد #8* و انتخاب عدد 5 وجه خود را به صورت آنلاین واریز و در این امر خیر سهیم شوند.
به گفته او، این بسته های معیشتی شامل مواد غذایی اساسی از جمله برنج، روغن، رب، ماکارونی، حبوبات و… است.

شناسایی 550 هزار خانواده نیازمند دارای اولویت
استادآقا همچنین با اشاره به تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم شناسایی دقیق نیازمندان سراسر کشور گفت: در این راستا و با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، 550 هزار خانواده نیازمند دهک یک در استان های مختلف کشور که در صف حمایت کمیته امداد قرار دارند، شناسایی شده اند و هدف اول توزیع بسته های معیشتی طرح سفره های مهربانی خواهند بود.
وی افزود: این طرح تا کنون با تامین 90 میلیارد تومان کمک حمایتی در 28 استان آغاز شده و تا دهه کرامت امسال ادامه خواهد داشت.

 

اهدای 340 هزار بسته معیشتی در سال 99
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی به نتایج اجرای سه مرحله اول طرح سفره های مهربانی نیز اشاره و اظهار کرد: در طول سال 99 طرح «سفره مهربانی1» در سه استان سیل زده کرمان، خوزستان و سیستان و بلوچستان اجرا و 90 هزار بسته معیشتی به محرومان اهدا شد. همچنین در دومین مرحله طرح، 180 هزار بسته و در سومین مرحله نیز70 هزار بسته با مشارکت 31 میلیارد تومانی آستان قدس و حدود 40 میلیارد تومانی دفاتر خادمیاری استان ها تهیه و توزیع شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: