احیای 100 حلقه چاه آب در سیستان و بلوچستان به همت بنیاد کرامت رضوی

1399/11/08 بهمن

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی از احیای 100 چاه آب در سیستان و بلوچستان به همت این بنیاد خبر داد و گفت: این چاه ها که بر اثر سیل از بین رفته بود احیا شده و در اختیار مردم قرار گرفته است و علاوه بر آن، سیستم آب شرب 12 روستای شهرستان ایرانشهر نیز تامین […]

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی از احیای 100 چاه آب در سیستان و بلوچستان به همت این بنیاد خبر داد و گفت: این چاه ها که بر اثر سیل از بین رفته بود احیا شده و در اختیار مردم قرار گرفته است و علاوه بر آن، سیستم آب شرب 12 روستای شهرستان ایرانشهر نیز تامین شده است.

محمد حسین استادآقا در گفت‌وگوی زنده با رادیو انقلاب که به مناسبت دهه فجر انجام شد، به دیگر طرح های انجام شده در منطقه سیستان و بلوچستان در راستای محرومیت زدایی هم اشاره کرد و افزود: در دهه فجر امسال یک مرکز بهداشت که با 600 میلیون تومان سرمایه گذاری احداث شده نیز به بهره برداری خواهد رسید.

احداث و بازسازی دو مرکز درمانی در هویزه
مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به اقدامات انجام شده در شهر هویزه نیز گفت: آستان قدس رضوی پس از جنگ ایران وعراق در سال 60 توانست شهر هویزه را بازسازی کند و در همین راستا خدمت ماندگاری به مردم این شهر ارائه دهد؛ در همین راستا امسال نیز به برکت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دو مرکز درمانی در این شهر احداث و بازسازی می‌شود.

حمایت از فرزندآوری در طرح «شکوه مادری»
وی به اقدامات بنیاد کرامت رضوی در حوزه بانوان و خانواده نیز اشاره کرد و گفت: این مرکز در حوزه بانوان و خانواده بسیار فعال است و برنامه‌ای با عنوان «شکوه مادری» را همزمان با میلاد با سعادت دخت نبی مکرم اسلام(ص) و روز گرامیداشت زن و ایام الله دهه فجر برگزار خواهیم کرد. در این طرح از مادرانی که سه فرزند و بیشتر دارند و سن آنان کمتر از 40 سال است به منظور ترویج فرزند‌آوری تجلیل به عمل می‌آید. به گفته استادآقا تا کنون 7400 مادر در این طرح ثبت نام کرده‌اند.
وی افزود: یکی دیگر از اقدامات بنیاد کرامت رضوی، ارائه مشاوره و آموزش های معرفتی به زوج های جوان در سه سال اول زندگی است تا زندگی خود را با معارف رضوی گره بزنند و پیوندشان را در بارگاه نورانی ثامن الحجج(ع) آغاز ‌کنند.
مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی افزود: تا کنون 30 هزار زوج در این برنامه شرکت کرده اند و از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند، البته این برنامه در حال حاضر به خاطر شیوع کرونا به صورت مجازی اجرا می شود و علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با سامانه 138 تماس بگیرند.

راه‌اندازی سامانه جامع عالم آل محمد(ص)
وی همچنین به فعالیت های موسسه جوانان آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم این موسسه، راه اندازی سامانه جامع عالم آل محمد(ص) است که 24 دی ماه با حضور تولیت معزز آستان قدس رضوی به بهره برداری رسید و مسئولیت کادرسازی و تربیت نیروهای جوان انقلابی را بر عهده خواهد داشت.
مدیر عامل بنیاد برکت رضوی همچنین درباره خدمات ارائه شده توسط موسسه تربیت بدنی آستان قدس اظهار کرد: مجتمع ورزشی امام رضا(ع) و استادیوم این مجتمع، ورزشگاهی شاخص و به لحاظ امکانات ورزشی از برترین ورزشگاه های کشور است. همچنین مجتمع ورزشی مجهز دیگری در حاشیه شهر مشهد نیز توسط این آستان مقدس تاسیس و راه‌اندازی شده است و به مردم خدمت‌رسانی می کند.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: