سامانه جامع آموزشی عالم آل‌ محمد(ع) با حضور تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد

1399/10/24 دی

آیین رونمایی از سامانه جامع آموزشی تعاملی عالم آل‌ محمد(ع) با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مؤسسه جوانان بنیاد کرامت رضوی برگزار شد. صبح امروز طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، محمد حسین استادآقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی و حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون […]

آیین رونمایی از سامانه جامع آموزشی تعاملی عالم آل‌ محمد(ع) با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مؤسسه جوانان بنیاد کرامت رضوی برگزار شد.

صبح امروز طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، محمد حسین استادآقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی و حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، که در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، از سامانه جامع آموزشی تعاملی «عالم آل‌ محمد(ع)» رونمایی شد.
این سامانه به منظور کادرسازی برای انقلاب اسلامی و در راستای پاسخ به دغدغه مقام معظم رهبری در ساخت و تربیت نیروی جوان و مؤمن انقلابی، توسط مؤسسه جوانان بنیاد کرامت رضوی راه‌اندازی شد.
از جذابیت‌ها و مزایای این سامانه می‎توان به جامعیت مخاطب، محتوا و استادان، ‌استفاده هم‌زمان بستر سایت و اپلیکیشن اندروید، طراحی مرحله ‌به‌ مرحله و ایجاد فضای رقابتی بین شرکت‎کنندگان، پاسخ‌گویی مداوم به پرسش‌های فنی و رفع ایرادها در بخش گفت‌وگو با ادمین و هم‌چنین، پاسخ‌گویی محتوایی در کنار تدریس‌ها به صورت نیمه‌آنلاین اشاره کرد.
این سامانه آموزشی در چهار سطح و برای چهار گروه مخاطب مختلف طراحی و برنامه‎ریزی شده است که در ساحت تربیت استاد عقاید اسلامی با نام «برهان»، طلاب، دانشجویان علوم و معارف و استادان تربیتی به عنوان گروه‌های مرجع، در آن ثبت‌نام می‌کنند و پس از گذراندن مراحل آموزشی و شرکت در آزمون‎های تستی و شفاهی، گواهی‌نامه حضور در دوره را دریافت خواهند کرد.
جوانان و نوجوانان، به عنوان مخاطب هدف و مستقیم محتوای تولید شده، در دوره‌ای با نام «بی‌نهایت» با مبانی اعتقادی شیعی آشنا خواهند شد و پس از گذراندن مراحل به صورت نیمه‌آنلاین و پاسخ به پرسش‌ها و شرکت در مصاحبه انتهایی، به برگزیدگان آن‌ها جوایزی اهدا می‌شود.

در این سامانه، مربیان تربیتی به عنوان سرشبکه‎های عملیات‌های فرهنگی در دوره‌ای به نام «سدید» ‎با سرفصل‎هایی همچون «تربیت جنسی»، «سواد رسانه»، «مهارت تفکر»، «کاربرد دین در زندگی» و «تربیت سیاسی جوان و نوجوان» آشنا خواهند شد.
همچنین در سامانه آموزشی تعاملی عالم آل محمد(ع) فعالان فرهنگی و اجتماعی و مدیران تشکل‌ها به عنوان سرشبکه ‎های عملیات فرهنگی با عنوان «سدید» سرفصل‎هایی همچون مدیریت تشکلی، کادرسازی در گام دوم انقلاب، نگاه تمدنی در عرصه فرهنگی، نسبت خودسازی و جامعه‌سازی، برنامه‌ریزی فرهنگی آتش به اختیار را به صورت نیمه آنلاین پشت سرخواهند گذاشت.
گفتنی است؛ علاقه مندان می تواننند با مراجعه به آدرس Edu.javanan.org از خدمات سامانه جامع آموزشی عالم آل‌ محمد(ع) استفاده کنند.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: