خانه‌ای با خشت‌های بهشتی

1399/10/18 دی

گزارشی از آغاز عملیات بازسازی و به‌سازی منازل محرومان در حاشیه شهر مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی با حضور در اجرای این برنامه، سامان گرفتن کاری به دست نوکران دستگاه اهل‌بیت(ع) برای محرومان و نیازمندان جامعه را افتخار خواند و ابزار امیدواری کرد پیرو مشی حاج قاسم سلیمانی، همه به سامان دادن امور این […]

گزارشی از آغاز عملیات بازسازی و به‌سازی منازل محرومان در حاشیه شهر

مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی با حضور در اجرای این برنامه، سامان گرفتن کاری به دست نوکران دستگاه اهل‌بیت(ع) برای محرومان و نیازمندان جامعه را افتخار خواند و ابزار امیدواری کرد پیرو مشی حاج قاسم سلیمانی، همه به سامان دادن امور این اقشار توجه و حساسیت نشان دهند.
هادی غلامی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز به تشریح جزئیات اجرای طرح «معین‌الضعفا(ع)» پرداخت و گفت: پیرو سیره اهل‌بیت(ع) و دستور و تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی بر حمایت از اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد، این طرح در آغاز فصل سر د با هدف بازسازی و به‌سازی منازل مسکونی محرومان در حاشیه‌ شهر آغاز شده است.
به گفته این مقام مسئول، عملیات فاز نخست طرح «معین الضعفا» هم‌زمان با اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای 40 واحد منزل فرسوده در نظر گرفته شده است.
وی اضافه می‌کند: منازل تحت پوشش طرح توسط کانون‌های خدمت رضوی محله‌ای شناسایی شده و عملیات بازسازی و به‌سازی با کمک خادمیاران و گروه‌های جهادی هر منطقه انجام خواهد شد. در این بین، چند باب منزل به صورت کامل در دست ساخت قرار دارد.
غلامی با اشاره به افتتاح نخستین واحد بیان می‎کند: یک باب منزل مسکونی متعلق به خانواده‎ای کم‎بضاعت ساکن منطقه شهید آوینی در مدت قریب به 3 ماه از آغاز عملیات ساختمانی به صورت کامل ساخته و امروز تحویل صاحب‌خانه داده شد.
وی عملیات ساختمانی صورت‌گرفته در 40 باب منزل احصاشده را شامل تعمیرات، گچ‌کاری، سیمان‌کاری، کاشی‌کاری و نصب ایزوگام بیان کرد و افزود: منازل 10 منطقه مشهد و حومه مشمول این طرح عمرانی هستند. در برخی از این مناطق، گاهی چند واحد مسکونی به تعمیر و بازسازی نیاز داشته‌اند که در جریان شناسایی محلی، به مشمولان طرح افزوده شده‌اند.
مدیریت امور مجاورین بنیاد کرامت رضوی در این طرح مانند دیگر طرح‎های حمایتی خود با برداشتن گام نخست و جریان‌سازی، در پی مشارکت نیکوکاران و آحاد مردم در حل مشکلات اقشار نیازمند شهر مشهد است.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: