حضور گرم خادمان رضوی در میان زلزله‌زدگان کرمانشاهی

1396/10/28 دی

تب و تاب زلزله‌ کرمانشاه کمتر شده است، اما زخم مردم عزیزی که نزدیکان خود را از دست داده‌اند، هرگز ترمیم نخواهد شد. زلزله کرمانشاه بار دیگر همبستگی عمیق مردم را به همراه داشت، همبستگی ناشی از همدردی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد کرامت امام رضا(ع)، در چارچوب همین اقدامات، جمعی از خادمان آستان قدس رضوی نیز به منظور دلجویی و تسلیت به خانواده‌های داغدیده زلزله زده راهی استان کرمانشاه شدند. حس صمیمت اهالی منطقه در میزبانی از خادمان، خالق لحظاتی دیدنی و خاص در این سفر شده بود.

با توجه به وقوع زلزله 7/3 ریشتری در بخش‌هایی از استان کرمانشاه و جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان در غرب کشور، بار دیگر خدام آستان قدس رضوی بر آن شدند که به منظور دلجویی و همدردی با مصیبت‌دیدگان راهی مناطق زلزله زده شوند و مراتب تعزیت و تسلیت خدام بارگاه ملکوتی امام علی بن موسی الرضا(ع) را به هموطنان داغدیده‌مان در آن استان ابلاغ کنند.

قبل از اعزام خادمان به مناطق زلزله زده، جلسه توجیهی به منظور چگونگی حضور و ارائه خدمات، توسط مدیر امور خدمه آستان قدس رضوی برگزار شد. از این رو 18 خادم اعم از دربان وکفشدار از خادمین بخش‌های مدیریت امور خدمه و سایر مدیریت‌های حوزه معاونت اماکن متبرکه راهی کرمانشاه شدند و در شهرستان قصرشیرین مستقر شدند. با توجه به اینکه کانون زلزله به وجود آمده در شهرستان سرپل ذهاب، دشت ذهاب، ازگله و روستاهای تابعه بود و هماهنگی‌هایی که توسط مسئولین بنیاد کرامت طی 3 روز استقرار کاروان خدمه در این استان به عمل آمده بود، هر روز خادمان از شهرستان قصرشیرین به شهرستان سرپل ذهاب رفته و از زلزله زدگان سرکشی کردند.

دلجویی از زلزله زدگان
در بدو ورود به شهرستان سرپل ذهاب، اعضای کاروان با امام جمعه این شهر حجت الاسلام والمسلمین فاطمی‌نسب دیدار کردند و ضمن ابراز همدردی به نمایندگی از خدام آستان مقدس حضرت رضا(ع) آمادگی کاروان را برای هرگونه فعالیت طی چند روز ماموریت اعلام کردند. حجت الاسلام والمسلمین فاطمی‌نسب نیز گزارشی از وضعیت نابسامان معیشت مردم را برای اعضای کاروان تشریح کردند.

همچنین کاروان خدام بارگاه منور رضوی از چادرهای بخش‌هایی از مناطق زلزله زده که در میان آن‌ها نیز جمعی از خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر نیز حضور داشتند بازدید کرده و ضمن تقدیم نبات متبرک بارگاه منور رضوی به این عزیزان، مراتب تالم و تاثر مجموعه آستان قدس رضوی را به آنان ابلاغ کردند.

اعضای کاروان از روستای زرین جوب با32 خانوار بازدید کرده و با حضور در محل استقرار بازماندگان ضمن قرائت فاتحه برای شادی روح جانباختگان، باتقدیم نبات متبرک به تمامی اهالی روستا وخانواده‌های این عزیزان مراتب دلجویی را به عمل آمد.

عیادت از بیماران
همچنین این کاروان از بیمارستان‌های صحرایی مستقر در شهر سرپل ذهاب اعم از بیمارستان‌های نیروی زمینی ارتش، امام حسین(ع)، سپاه کرمانشاه، شهید صدوقی اصفهان مستقر در دانشگاه پیام نور، بازدید و ضمن عرض خداقوت به مسئولان و کارکنان بیمارستان‌ها با اهدای نبات متبرک، از تلاش و زحمات این عزیزان تقدیر به عمل آمد. در حاشیه عیادت از بیماران نیز با تقدیم نبات متبرک از آنان دلجویی و از درگاه خداوند متعال برای آنان آرزوی صحت و سلامتی کردند.

بازدید از کمپ نیروی زمینی ارتش جنب ساختمان‌های مسکن مهر این شهر از دیگر برنامه‌های این کاروان بود که ضمن عرض خداقوت به مسئولین مربوطه با اهداء نبات متبرک، از تلاش‌ها و زحمات این عزیزان تشکر و از آنان دلجویی به عمل آمد.

بازدید از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مستقر در دشت ذهاب و تقدیر و تشکر از زحمات مسئولان این قرارگاه که با تلاش شبانه روزی خود تعداد 100 دستگاه کانکس را برای زلزله زدگان فراهم کردند، از دیگر فعالیت های این گروه بود.

کاروان خدام، در زمان مراجعت به شهرستان قصرشیرین از محل شهادت شهید شیرودی نیز بازدید کردند و ضمن قرائت فاتحه برای شادی روح این شهید سرافراز یاد و خاطره شهداء را گرامی داشتند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: