اجرای مرحله سوم طرح «سفره مهربانی» در خراسان جنوبی

1399/07/07 مهر

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی خبر داد: به همت آستان قدس رضوی، سومین مرحله طرح «سفره مهربانی» با جذب مشارکت مردمی در خراسان جنوبی به‌منظور توزیع نان متبرک رضوی بین یک هزار خانواده بی‌بضاعت آغاز شد. حامد صادقی در گفت‌وگو با آستان نیوز؛ با ارائه توضیحاتی در خصوص کیفیت آغاز این طرح گفت: مرحله […]

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی خبر داد: به همت آستان قدس رضوی، سومین مرحله طرح «سفره مهربانی» با جذب مشارکت مردمی در خراسان جنوبی به‌منظور توزیع نان متبرک رضوی بین یک هزار خانواده بی‌بضاعت آغاز شد.

حامد صادقی در گفت‌وگو با آستان نیوز؛ با ارائه توضیحاتی در خصوص کیفیت آغاز این طرح گفت: مرحله سوم طرح «سفره مهربانی» باهدف توزیع نان متبرک رضوی در میان خانواده‌های بی‌بضاعت در سراسر کشور در دستور کار بنیاد کرامت رضوی قرارگرفته است.
وی بابیان اینکه هزینه نیمی از این طرح بر عهده خیرین است؛ اضافه کرد: زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های دارای بیماران خاص، فرزندان بی‌سرپرست، ایتام فقیر، جامعه تحت پوشش این طرح حمایتی آستان قدس رضوی را تشکیل می‌دهند.
این مقام مسئول در آستان قدس رضوی بابیان اینکه این طرح بزرگ در استان خراسان جنوبی از یک هفته گذشته با جذب مشارکت‌های مردمی آغازشده، افزود: با کمک شبکه خادمیاری این استان، اطلاعات یک هزار خانواده نیازمند گردآوری‌شده و پس از جذب بودجه لازم به میزان 550 میلیون تومان، نسبت به توزیع کارت‌های اعتباری نان بین اقشار محروم شناسایی‌شده اقدام خواهد شد.
به گفته صادقی، این کارت‌های اعتباری برای مدت 3 ماه و درمجموع به مبلغ 550 هزار تومان صادر خواهد شد. این کارت‌ها قابلیت برداشت نقدی ندارند و صرفاً برای تهیه نان روزانه به مبلغ 5 هزار تومان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرند.
صادقی با اعلام راه‌های مشارکت مردم در این طرح معنوی، گفت: خیران استان خراسان جنوبی می‌توانند از راه‌های مختلف ازجمله اپلیکیشن رضوان، کد دستوری *8# و شماره کارت 6104337811291226 به نام نذورات آستان قدس رضوی، به میزان هر کارت 225 هزار تومان در این حرکت خداپسندانه سهیم شوند.
وی یادآور شد: این برنامه پیش‌ازاین نیز در قالب طرح «مشهد بدون گرسنه» در شهر مشهد سابقه اجرا دارد و به‌زودی در قالب طرح «سفره مهربانی 3» سراسر کشور از این طرح حمایتی بهره‌مند خواهند شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: