آغاز طرح نذر ثامن الحجج(ع) در خوزستان

1396/01/02 فروردین

انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان با حمایت بنیاد کرامت رضوی با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری جهت استفاده از درختان مثمر بمنظور بیابان‌زدایی و افزایش پوشش سبز طرح نذر ثامن‌الحجج را آغاز نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد کرامت امام رضا(ع)، دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان با اشاره به اجرای طرح نذر نفس ثامن الحجج(ع) اظهار داشت: با توجه به اینکه در چند سال اخیر وجود ریزگردها سبب آلودگی در سطح استان خوزستان و همچنین استان های همجوار شده که این آلودگی‌ها با بروز مشکلات برای شهروندان و فعالیت‌های شهری، اقتصادی، حمل و نقل و سایر امورات زندگی مردم همراه هستند.

حسین سمیع افزود: برای حل معضل پدیده ریزگردها نیازمند یک برنامه متناسب با پدیده ریزگردها از جمله فرآیند بیابان‌زدائی در حاشیه شهرها هستیم که در این راستا روش‌های مختلفی از جمله درخت‌کاری نوین و تلاش جهت کاشت درختان مثمر وجود دارد.

وی تصریح کرد: انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان با حمایت بنیاد کرامت رضوی با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری جهت استفاده از درختان مثمر در جهت بیابان‌زدایی و افزایش پوشش سبز همچنین در راستای اجرای اهدافی از قبیل جلوگیری از آلودگی هوا و مقابله با ریزگردها، کمک به نظافت شهری، حفظ محیط زیست، مقابله با بیابان زدائی و افزایش پوشش گیاهی به نیت امام هشتم شیعیان اقدام به کاشت هشت هزار اصله نهال درخت مثمر در قالب طرح نذر نفس ثامن الحجج (ع) در مناطق حاشیه‌ای و بیابانی سطح استان کرده است.

دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان وی با بیان اینکه تعداد نهال یاد شده ظرف مدت 10 روز کاشته می‌شوند با اشاره به مزایای این طرح اذعان داشت: یکی دیگر از مزایای اجرای این طرح استفاده از پتانسیل راهیان نور و بعد فرهنگی می‌باشد که عزیزان مسافر و شرکت کننده در این طرح به یمن حضور در مناطق عملیاتی به کاشت درخت بپردازند و نسبت به دعوت رهبری در جهت مقابله با ریزگرد قدم بردارند.

سمیع بیان‌ کرد: طرح نذر نفس همزمان با تحویل سال 1396 بدون هزینه مالی و تنها با استفاده از روحیه جهادی بسیجیان، مسافران نوروزی و راهیان در حال اجرا می‌شود و تا کنون در منطقه عملیاتی هویزه نزدیک به 1000 اصله نهال کاشته شد و قرار است امروز در محل کمربند سبز شهر ویس با حضور نیروهای بسیجی و زائران راهیان نور در دومین روز طرح حدود 1000 اصله نهال کاشته شود.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: