رسیدن به کرامت بدون ارتباط با کریمان مقدور نیست

1396/05/13 مرداد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بر اساس فرموده‌های امام رضا(ع) حامی کرامت انسانی هستیم و رسیدن به کرامت بدون با ارتباط با کریمان مقدور نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد کرامت امام رضا(ع)، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: کرامات انسانی ما باید قرآنی، رضوی‌گونه و امام رضا(ع) پسند باشد.

وی افزود: کرامت انسانی قرآنی جز با ارتباط با وحی محقق نمی‌شود و در کرامت اکتسابی باید اقدامی خداپسند و امام رضا(ع) پسند داشته باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان‌ اینکه ۷ میلیارد نفر در سطح جهان نفس می‌کشند، گفت: باید دید چه میزان از این آمار در مسیر حرکتی امام رضا(ع) و تبیین تبیان رضوی حرکت می‌کنند و تمام کلام باید مبتنی بر توحید باشد و تمام کلام امام رضا(ع) در این حِسن حَسین است که اندیشه، دل و عقل و درک انسان‌ها در مسیر اسلام ناب محمدی(ص) و ارتباط با خدا و اولیای الهی باشد.

رئیسی تصریح کرد: به فرموده امام صادق(ع) حقیقت بندگی آن است که انسان به جایگاه ربانی در ارتباط با خدا، ائمه اطهار(ع)، مردم، طبیعت و بوده است.

وی با بیان تمامی اشکالات با حرکت در مسیر امام رضا(ع) اصلاح می‌شود، تاکید کرد: تمام شئون اجتماعی باید در مسیر شاخص‌های آرمانی رضوی و اسلامی عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت اجتماعی باشد، جاری و ساری باشد و نظام‌سازی قرآنی براساس ۴ اصل دین، امر به معروف، نهی از منکر و حرکت خدامحوری ترویج یابد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرموده امام راحل(ره) درباره مشهدالرضا(ع)، اضافه کرد: آن رهبر کبیر و فرزانه حرم امام رضا(ع) را پایتخت ایران نامیدند و همه در نظام‌های اسلامی حق انتخاب دارند و ایران پرچم‌دار آن است و متاسفانه این حق در لیبی، یمن و دیگر کشورها دیده نمی‌شود و به فرموده مقام معظم رهبری مشکل فلسطین، یمن و دیگر کشورها با حضور مردم حل می‌شود و ما بر اساس فرموده‌های امام رضا(ع) حامی کرامت انسانی هستیم و باید با مردم با کرامت برخورد کرد و رسیدن به کرامت جز با ارتباط با کریمان مقدور نیست.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: