اعلام ویژه‌برنامه‌های محوری بنیاد کرامت رضوی در دهه کرامت

1399/03/31 خرداد

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی، ویژه‌برنامه‌های محوری 7 نهاد زیرمجموعه این بنیاد اعم از حوزه معاونت خدمات اجتماعي، مركز كانون‌هاي خدمت رضوي، مركز خانواده، مركز مشاوره، مؤسسه جوانان، مؤسسه تربیت‌بدنی و مؤسسه موقوفه زائر را در دهه کرامت اعلام کرد. حمدحسین استاد آقا در آستانه دهه کرامت در گفت‌وگو با آستان‌نیوز، ویژه‌برنامه‌های محوری 7 نهاد زیرمجموعه […]

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی، ویژه‌برنامه‌های محوری 7 نهاد زیرمجموعه این بنیاد اعم از حوزه معاونت خدمات اجتماعي، مركز كانون‌هاي خدمت رضوي، مركز خانواده، مركز مشاوره، مؤسسه جوانان، مؤسسه تربیت‌بدنی و مؤسسه موقوفه زائر را در دهه کرامت اعلام کرد.

حمدحسین استاد آقا در آستانه دهه کرامت در گفت‌وگو با آستان‌نیوز، ویژه‌برنامه‌های محوری 7 نهاد زیرمجموعه بنياد كرامت رضوی را تشریح کرد و گفت: آستان قدس رضوی در فرصت مغتنم میلاد امام رئوف باید پرچمدار و جریان ساز محوری برنامه‌های دهه کرامت در اقصی نقاط ایران اسلامی باشد. لذا بنیاد کرامت رضوی مجموعه برنامه‌های متنوعی را برای اجرا در این ایام در سطح کشور با مشارکت کانون‌های خدمت رضوی تدارک دیده است.
وی افزود: این بنیاد در دهه کرامت ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدای عرصه سلامت، از خانواده‌های معظم ایشان با حضور کاروان‌های «زیر سایه خورشید» در منازلشان تقدیر می‎کند.
استاد آقا با اعلام محوری‌ترین برنامه مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی در این ایام، ادامه داد: برگزاری جشن‌های مردمی «زیر سایه خورشید» شامل برنامه‌های فصل مهربانی، جاری زندگی، حبیبان الهی، کاروان عشق، انیس مهربان، به‌رسم ادب و آرام جان، محوری‌ترین برنامه دهه کرامت است که توسط مؤسسه جوانان آستان قدس برگزار خواهد شد.
به گفته وی، تجلیل از مشاوران متعهد که در عرصه مبارزه با کووید 19 خدمت کرده‌اند و هماهنگی مراکز مشاوره استانی جهت انجام مشاوره رایگان برای متقاضیان، دو برنامه محوری مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی برای ایام دهه کرامت است.
این مقام مسئول در آستان قدس رضوی بیان کرد: تقدیر از برگزیدگان جشنواره زنان کارآفرین، استفاده از ظرفیت خادمیاران خانواده شهدا و نیز معرفی دوره سبک زندگی رضوی در قالب جشن‌های دهه کرامت، ازجمله ویژه‌برنامه‌های تدارک دیده‌شده توسط مرکز بانوان و خانواده آستان قدس رضوی برای دهه کرامت است.
وی، آغاز اعطای 4500 فقره وام قرض‌الحسنه کمک هزینه خرید جهیزیه 5 میلیون تومانی به نوعروسان مناطق محروم کشور با محوریت کانون‌های خدمت رضوی، اعزام 8 گروه جهادی سلامت به مناطق حاشیه شهر مشهد، افتتاح قریب به 700 خدمت از اقدامات خدمت‌رسانی در اقصی نقاط کشور و مناطق سیل‌زده را ویژه‌برنامه‌های معاونت خدمات اجتماعي بنیاد کرامت رضوی عنوان کرد.
استادآقا اضافه کرد: همچنین بهره‌برداری کامل از 12 طرح آبخیزداری در خراسان جنوبی، افتتاح 34 واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل در روستای چم‌مهر لرستان، افتتاح پروژه بازسازی شبکه آب شرب روستای سیل‌زده در منطقه دلگان سیستان و بلوچستان، تحویل 600 جایگاه دام ساخته شده در مناطق سیل‌زده گلستان به خانواده‌های آسیب دیده آق‌قلا و نیز افتتاح 40 واحد پرورش گاومیش در مناطق سیل زده شعیبیه خوزستان، برجسته‌ترین عناوین طرح‌های در دست بهره‌برداری معاونت خدمات اجتماعي بنیاد کرامت رضوی در دهه کرامت هستند.
وی، ارائه بسته برنامه‎های فرهنگی، خدماتی و میزبانی از زائران و مجاوران در مجتمع‌های بین‌راهی، زائرسرا و نیز زائرشهر را مهم‌ترین برنامه‌های مؤسسه موقوفه زائر رضوی برشمرد و با تشریح طرح‌های مؤسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی هم گفت: فعال‌سازی کانون‌های خدمت مرتبط در قالب برگزاری مسابقات ورزشی برای جوانان در ایام دهه کرامت توسط این مؤسسه ورزشی برای این ایام در نظر گرفته‌شده است.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی، برپایی جشن‌های رضوی در محلات محروم، حاشیه شهر و نیز مراکز خاص ازجمله مراکز نگهداری از سالمندان و ایتام و همچنین برگزاری همایش تقدیر از 8 تن از فعالان و جهادگران عرصه مبارزه با بیماری کووید 19 را شاخص‌ترین برنامه‌های این دهه کانون‌های خدمت رضوی معرفی کرد.
استاد آقا در خاتمه تأکید کرد: كليه برنامه‌ها و مراسم با رعايت كامل پروتكل‌ها و ابلاغيه‌هاي بهداشتي مسئولين امر و مطابق با شرايط و ضوابط اعلامي ستاد مبارزه با كرونا در هر استان و شهرستان اجرا خواهد شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: