نقش آفرینی آستان قدس رضوی در کمک به نظام سلامت کشور

1398/12/24 اسفند

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی از نقش آفرینی آستان قدس رضوی در کمک به نظام سلامت کشور و حمایت معنوی از کادر درمانی و بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.

محمد حسین استادآقا در گفت و گو با آستان نیوز، ضمن اعلام این خبر گفت: با دستور تولیت آستان قدس رضوی در روزهای آینده در کلیه بیمارستان‌های سراسر کشور، با حضور خدام حرم امام رضا علیه السلام برنامه‌های معنوی و زیارت مجازی اجرا خواهد شد و کلیه بیماران و کادر پزشکی این مراکز یک وعده مهمان سفره رضوی خواهند بود. همچنین  سامانه «مدافعین افتخاری سلامت» با همکاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌های تهران، گیلان و قم راه‌اندازی شده که 7 خدمت مختلف برای آن تعریف شده است.

وی افزود: در این سامانه طرح‌های «همیار سلامت»(خدمت به بیماران)، «همیار دوزندگی»(تولید البسه بیمارستانی)، «صدای سلامت» (پاسخگویی تخصصی)، «خادم مدافعان سلامت»(خدمت به کادر درمانی)، «خادم سلامت محله»(پاک سازی سطوح شهر)، «حسینیه سلامت» (نقاهتگاه موقت) و «همیار مالی» (کمک‌های نقدی) تعریف شده است.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تصریح کرد: درحال حاضر به خادمیاران رضوی در این خصوص اطلاع‌رسانی شده است و تاکنون 1500 نفر از استان تهران در این سامانه ثبت نام کرده‌اند و بنا داریم در 10 بیمارستان استان تهران که درگیر بیماری کرونا هستند، خدمات مطرح شده را ارائه دهیم.

استاد آقا اضافه کرد: علاوه بر خادمیاران رضوی، تمام افراد علاقمند مشارکت در این طرح که در استان‌های تهران، قم و گیلان ساکن هستند، می‌توانند برای ثبت نام به سایت بنیاد کرامت رضوی به آدرس bkr.ir مراجعه و در صفحه «مدافعان افتخاری سلامت» ثبت نام نمایند.

وی همچنین ارائه مشاوره تلفنی از طریق سامانه «4030» که توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) راه‌اندازی شده است را از دیگر طرح‌های اجرایی در راستای کمک به مقابله با کرونا ذکر کرد و گفت: 420 نفر از پزشکان خادمیار سلامت نیز در این سامانه مشغول خدمت‌رسانی هستند و روزانه به طور متوسط ۴ ساعت به صورت تلفنی به مخاطبان مشاوره ارائه می‌دهند.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی بیان کرد: بنیاد کرامت رضوی با «قرارگاه مردمی مدافعان سلامت» که برای  خدمت‌رسانی به مردم در تهران تشکیل شده است، همکاری دارد.

استاد آقا تصریح کرد: هم‌اکنون مجموعه‌ای از خادمیاران در استان گیلان با پشتیبانی بنیاد کرامت رضوی در حال خدمت هستند و در نظر داریم این خدمت‌رسانی را در سطح کشور گسترش دهیم.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: