سخنرانی هاشم الحیدری معاون فرهنگی حشدالشعبی

1398/06/03 شهریور

ما ولایت سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) را امتداد ولایت رسول الله (ص) و امام علی (ع) می دانیم.

در هیئت های حضرت زینب(س) و خاندانش (که البته تمامی هیئت ها با نام های مختلف متعلق به حضرت زینب(س) است) باید قبل از غذا و آب، فریاد باشد و پیام اربعین را فریاد بزند. وی افزود: اگر از هر موکب دار سوال شود تو برای اربعین چه چیزی داری به جای اینکه بگوید من غذا و آب و.. دارم باید بگوید من حامل پیام اربعین هستم و این پیام را فریاد می زنم.

معاون فرهنگی حشدالشعبی تصریح کرد: موکب ها به جای اینکه مدرن و مجلل باشند توجه کنند که با برپایی هر چادر آیا فریاد و پیام حضرت زینب(س) را در اربعین به گوش تمامی جهان می رسانند؟

وی گفت: اگر زینب(س) نبود، کربلا نبود، زینب(س) با اخلاص، شجاعت و آزادگی این کربلا را نگه داشت نه موکب آنچنانی و آب و غذا، منظورم این نیست که خوردن و آشامیدن مهم نیست، نه منظورم این نیست، منظورم این است که باید بیشتر به معنویات اربعین اهمیت داد تا امور دنیوی.

الحیدری خاطر نشان کرد: در زمان داعش اکثر موکب داران عراقی رفتند به جبهه جنگ، چون که اربعین برای آن‌ها در جبهه تعریف می‌شود، آن‌ها رفتند با دشمنی که در برابر اهل بیت قد علم کرده بود جنگیدند.

معاون فرهنگی حشدالشعبی گفت: مساله یمن واقعا مظلوم شد، روز قیامت از ما سوال می‌کنند برای یمن و سوریه چه کاری کرده اید؟ الحمدلله سوریه پیروز شد و الان وقت پیروزی و حمایت از یمن است.

حجت الاسلام و المسلمين الحیدری افزود: ما ولایت سید علی خامنه‌ای (مد ظله العالی) را امتداد ولایت رسول الله (ص) و امام علی (ع) می‌دانیم.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: