600 کودک و نوجوان یتیم، میهمان آستان قدس رضوی شدند   

1403/04/13 تیر

به همت مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی، اردوی معرفتی – تربیتی ویژه ۶۰۰ کودک و نوجوان بی‌سرپرست و بدسرپرست، در باغ اردوگاه خاتون برگزار شد.

این اردوی معرفتی – تربیتی توسط مدیریت امور مجاوران بنیاد کرامت رضوی با همکاری اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی و همکاری مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت، دوشنبه‌شب در محل باغ اردوگاه خاتون برگزار شد. 

این برنامه فرهنگی و تفریحی در راستای حمایت از اقشار محروم و آسیب‌دیده جامعه و بهبود زندگی کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست و ارائه آموزش‌های اجتماعی و اخلاقی مناسب، برگزار شد.
در این برنامه، علاوه بر اهدای هدایای فرهنگی، برنامه‌های شاد و مفرح برای حاضران به اجرا درآمد و شرکت‌کنندگان در پایان برنامه در فضای جدید باغ خاتون «برکه»، میهمان سفره بابرکت حضرت رضا (ع) شدند. 
رئیس مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی در حاشیه این اردوی معرفتی و تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: هدفمان از برگزار اردوهای تربیتی برای کودکان و نوجوان بی‌سرپرست، تقویت مهارت‌های اجتماعی آن‌هاست. 
فاطمه دژبرد افزود: اردوی معرفتی و تربیتی یک‌روزه برای ۶۰۰ کودک و نوجوان بی‌سرپرست و بدسرپرست توسط مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی با همکاری اداره کل بهزیستی استان و مدیریت امور مجاوران بنیاد کرامت رضوی، در باغ اردوگاه خاتون مشهد برگزار شد.
وی افزود: این اردو در راستای مأموریت‌های بنیاد کرامت رضوی، برای حمایت و رسیدگی به اقشار احسان جو و آسیب‌پذیر و همچنین توانمندسازی آنان، حسب‌الامر تولیت معزز آستان قدس رضوی برگزار شد. 
رئیس مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی تصریح کرد: هدف ما در این نوع برنامه‌ها این است که فضایی را فراهم کنیم تا بچه‌ها رأفت و مهربانی امام رئوف را لمس کنند و معرفتشان به امام رضا (ع) بیشتر شود. 
دژبرد تأکید کرد: در کنار برنامه‌های معرفتی، تلاش می‌کنیم برخی خلأهای روحی و فکری این کودکان و نوجوانان که به دلایلی خارج از فضای خانواده زندگی می‌کنند، پر شود. 
وی خاطرنشان کرد: تقویت مهارت اجتماعی در قالب برگزاری مسابقات گروهی و بانشاط، ایجاد زمینه تعامل و ارتباط با اطرافیان و تجربه حضور در اجتماع از دیگر اهداف این اردوی معرفتی به شمار می‌رود.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: