برگزاری ۵۰۰ جشن غدیر با همکاری مردم در مشهد

1403/04/02 تیر

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی گفت: در دهه ولایت دو برنامه با نیت ترویج سنت اطعام به مومنین، با همکاری مجموعه های مردمی اجرا می‌شود.

جعفر رئیسیان زاده گفت: در ایام دهه ولایت برنامه‌ای با عنوان «ایران خانه حضرت رضا علیه السلام» با هدف کمک گرفتن از ظرفیت مجموعه‌های مردمی مثل محافل خانگی، روضه خواهران و‌ برادران، مساجد و بعضی از منازل که آمادگی برگزاری جشن دارند، اجرا می‌شود.

وی توضیح داد: شیوه کار بدین صورت است که برخی از اقلام غذایی را ما به آنان می‌رسانیم تا به طبخ غذا و اطعام به مناسبت عید غدیر بپردازند و سپس جشنی را در سطح محله خود، برگزار کنند.

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی ادامه داد: کسانی که تمایل دارند می‌توانند اطعام خود را برای برگزاری جشن به مناطق حاشیه شهر مشهد، هدیه کنند.
رئیسیان‌زاده، افزود: ۵۰۰ محفل در این برنامه و پویش مشارکت خواهند داشت و روز شنبه اقلام غذایی برای برگزاری مراسم جشن در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه بین آنها توزیع خواهد شد.

برپایی سفره‌های علوی

وی در ادامه گفت: محور دوم برنامه ما سفره‌های علوی است، که نیت اصلی بحث ترویج سنت اطعام به مومنین در عید غدیر می‌باشد.

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی افزود: این برنامه نه تنها در مشهد بلکه در سطح ملی برگزار شده و پیش‌بینی ما این است که یک میلیون وعده غذایی در بین گروه‌های ویژه اجتماعی، توزیع شود. 

رئیسیان زاده در پایان، گفت: ما در دبیرخانه‌،‌ بخشی از اقلام مانند گوشت را به مجموعه‌های مردمی تحویل می‌دهیم تا با کمک خیرین و ناذرین، برنج و اقلام دیگر تهیه شده و غذای طبخ شده به عنوان تبرکی امام رضا (علیه السلام)‌ بین گروه‌های ویژه اجتماعی مانند سالمندان، بیماران و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد توزیع شود.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: