دبیر کتاب سال خانواده و جمعیت تاکید کرد:

لزوم آگاه سازی مردم از تبعات پیری جمعیت

1403/03/30 خرداد

دبیر کتاب سال خانواده و جمعیت کشور گفت: برای اینکه از وضعیت بحرانی جوانی جمعیت خارج شویم باید به موضوعات فرهنگی و آگاه سازی مردم، توجه کنیم.

علی گودرزی در برنامه تسهیل گری جوانی جمعیت که در سالن شهدای سلامت مشهد، گفت: جوانی جمعیت یکی از مسائل مهم و راهبردی در جهان اسلام بوده و می‌توان گفت همه کشورهای جهان، امروزه درگیر مسئله بحران جمعیت هستند.

وی تصریح کرد: ایران همانند دیگر کشورها و با شیب بیشتر، وضعیت بحرانی در حوزه جوانی جمعیت دارد و باید برای رفع آنان اقدامات زیادی را، انجام داد.

دبیر کتاب سال خانواده و جمعیت کشور خاطر نشان کرد: یکی از راهکار های مهم برای جوانی جمعیت، توجه به مقولات فرهنگی و آگاه سازی مردم از خطرات پیری جمعیت است.

گودرزی تصریح کرد: کشور ما به لحاظ نرخ باروری وضعیت خوبی نداشته و سقوط نرخ باروری ما در دنیا، بی‌سابقه است.

وی تاکید کرد: اگر نتوانیم نرخ باروری را اصلاح کنیم، در تله جمعیتی قرار گرفته و مجبور به پذیرش مهاجرینی خواهیم شد که نیروی کار ما را تامین کنند.

وی با اشاره به برگزاری دوره «حسنه ماندگار» با حضور خادمیاران رضوی در مشهد گفت: یکی از اهداف برگزاری این دوره این است که شرکت‌کنندگان اولا برای فرزندآوری خودشان اقدام کنند و ثانیا اگر مخاطبینی دارند موضوع جمیعت را برای آنها تببین کنند.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: