جوانی جمعیت نقش مهمی در امنیت کشور دارد

1403/03/29 خرداد

مسئول کانون تخصصی مشاوره خادمیاران خراسان رضوی گفت: جوانی جمعیت نقش مهمی در تامین امنیت واقتصاد کشور دارد.

علیرضا صالحی در دوره مقدماتی《حسنه ماندگار》که با موضوع جوانی جمعیت با حضور خادمیاران رضوی در سالن موسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی برگزار شد، گفت: موضوع جمعیت یکی از مسائل مهم کشور به شمار می رود و مقام معظم رهبری نیز همواره در سخنرانی های خود به موضوع جوانی جمعیت تاکید دارند.

وی افزود: جمعیت یکی از مهمترین مولفه‌های قدرت در کشورها به شمار می‌رود زیرا این جوانان هستند که امنیت را تامین می کنند و در سایه داشتن امنیت، دیگر موارد نیز به ثمر می‌نشیند.

مسئول کانون تخصصی مشاوره خادمیاران خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: می توان گفت جوانان پایه و اساس تامین امنیت در کشور بوده و اگر جوانی جمعیت رخ ندهد، در این بخش دچار مشکل خواهیم شد.

صالحی با اشاره به سیاست‌های جمعیتی در دیگر کشورها گفت: کشور چین به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان در حال حاضر سیاست 3 فرزندی را دنبال و کشورهای غربی نیز به موضوع جمیعت توجه ویژه دارند اما، برای کشور ما نسخه تک فرزندی را می‌پیچند.

وی تصریح کرد: کشورهایی که جمعیت جوانی داردند، در حوزه اقتصاد و امنیت نیز پیشرفته بوده و در دنیا قدرتمندتر هستند.

مسئول کانون تخصصی مشاوره خادمیاران خراسان رضوی گفت: در همین راستا و به منظور تبیین مسئله جوانی جمعیت دوره مقدماتی حسنه ماندگار، با حضور خادمیاران رضوی برنامه‌ریزی و اجرا شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: