مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی خبر داد؛

تلاش آستان قدس رضوی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک تشکل‌های مردمی

1403/02/20 اردیبهشت

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: تلاش می‌کنیم با همکاری مجموعه های مردمی اقدامات موثری را در راستای کاهش آسیب اجتماعی انجام دهیم.

محمد حسین استادآقا در نشست هم‌اندیشی تشکل‌های فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی مشهد که در باغ اردوگاه خاتون برگزار شد، اظهار کرد: تولیت آستان قدس رضوی در جلسات مکرر نسبت به اینکه شهر مشهد مقدس به عنوان شهر امام باید مورد توجه این آستان نورانی و تشکل‌های مردمی قرار بگیرد، تاکید دارد.

وی افزود: مشهد شهر مهاجرپذیر و زائرپذیر است و اتفاقات این شهر تنها مربوط به شهروندان نیست و برای رفع مشکلات و معضلات آن باید از تمام ظرفیت‌ها و امکانات استفاده کرد.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تصریح کرد: جمعیت بالای ساکن در حاشیه شهر مشهد باعث شده این بخش به متن شهر تبدیل شود لذا به همین دلیل از اولین روزهای حضور حجت‌الاسلام مروی در آستان قدس رضوی توجه به این محدوده در دستور کار قرار گرفته است.
استادآقا با اشاره به فعالیت مدیریت امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی گفت: این مرکز برای ارائه خدمات به ساکنین مشهد شکل گرفته و یکی از وظایف مهم آن تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با همکاری مجموعه‌های مردمی و کمک به ساکنان حاشیه شهر مشهد است.
وی تاکید کرد: ما برای فعالیت مجموعه‌های فعال در حوزه کاهش‌های آسیب‌های اجتماعی ارزش قائلیم و طی چند سال گذشته اقدامات مشترکی را با این تشکل به انجام رسانده و از آنها حمایت کرده‌ایم.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در ادامه با اشاره به فعالیت مرکز جامع مشاوره در آستان قدس رضوی اظهار کرد: خدمات این مرکز در ۱۷ پایگاه در مناطق حاشیه شهر به صورت رایگان انجام می‌شود و ساکنان این مناطق می‌توانند از خدمات این مراکز استفاده کنند.
استادآقا همچنین از پیگیری برای رفع مشکلات درمانی و حمایت از بیماران محروم با کمک خیرین خبر داد و گفت: تلاش ما این است تا با استفاده از خیرین و تشکل‌های مردمی خدمات مختلف اجتماعی را به محرومان ارائه دهیم.

استادآقا در ادامه با اشاره به خدمات اجتماعی آستان قدس رضوی تصریح کرد: مجموعه‌هایی از جمله معاونت خدمات اجتماعی، مرکز امور بانوان و خانواده، مرکز جامع مشاوره، موسسه تربیت بدنی، موسسه موقوفه خدمات زائر رضوی و مرکز خادمیاری و کانون‌های خدمت رضوی در این آستان مقدس مشغول ارائه خدمات اجتماعی به زائران و مجاوران هستند.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا هزاران زیارت اولی در دوره تولیت حجت‌الاسلام و المسلمین مروی به مشهد مقدس مشرف شدند که سه روز اسکان و پذیرایی میهمان آستان قدس بودند و این اتفاق مبارک همچنان ادامه دارد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: