کاروان فرشتگان سندروم داون مهمان بهشت هشتم

1402/12/03 اسفند

کاروان «فرشتگان سندروم دان» از تهران با همراهی مادرانشان، برای اولین بار به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

چهارده ساعت سفر با قطار شاید برای کودکان عادی راحت باشد اما «مسئول کانون خادمیاران رضوی تهران» از سختی‌های سفر این فرزندان و مادران می‌گوید و می‌افزاید: میزبانی از این فرشتگان سختی‌های خود را دارد و مثلا در سفر با قطار خادمیاران و مادران، وظیفه رفع بیقراری‌های آنها را داشتند تا این سفر زیارتی به سلامت و آرامش محقق شود. 
هاشمی ادامه می دهد: برای اولین بار در طول مدت خدمتم، زائرانی، متفاوت را همراهی کردم که بسیار صادق، مهربان و دوست داشتنی اند. 
هاشمی می‌افزاید: ۵۱ فرزند سندروم داونی در این سفر به مشهد الرضا مشرف شدند که با همراهی مادرانشان کاروان ما به ۱۲۷ زائر می رسد. 
او می‌گوید: این کودکان بیقراری‌های خاص خود را دارند و برنامه‌های سفرمان بر مبنای حال و هوای بچه‌ها تنظیم می‌شود؛ هدفمان ایجاد فضای دلنشین و یک زیارت بیادماندنی بویژه برای مادران صبورشان است که سالها در کنار این فرزندان از بسیاری از آسایش‌های زندگی دست کشیده‌اند.
حضور دو زوج جوان در کاروان «فرشتگان سندرون داون» از زیبایی‌های دیگر این گروه است که همزمان با ولادت حضرت علی اکبر زندگیشان را در بارگاه رضوی آغاز کرده‌اند.
«هاشمی» در ادامه از شادمانی بچه‌های کاروان در این سفر پرنشاط می‌گوید: این سفر را برای این فرزندان همراه با بازی، شادی و هدایا تدارک دیدیم، چون آنها زائران ویژه آقا امام رضا هستند. 
مسئول کانون خادمیاران تهران بیان میکند: مسافران این کاروان زیارتی از شهرهای، شهریار، ملال، قرچک، منطقه ۵، منطقه ۱۵ و از خانواده‌های کمتر برخوردارند که تاکنون زیارت نیامده و این اولین سفرشان به مشهدالرضا ست.
این کاروان پنج خادمیار دارد که «مقدسیان» یکی از آنهاست، او از تجربه متفاوتش از سفر با این کودکان می گوید و می افزاید: این زائران دوست داشتنی فرشته اند اما بنظر من مادرانشان هم فرشته های صبرند و امیدوارم این سفر ذره ای از خستگی های زندگی برایشان کاسته باشد.
او می گوید: نگاه زلال این زائران صادق «آقاامام رضا»، لبخندها و ابراز احساساتشان، صبر مادرانشان، خوشحالیشان از گرفتن هدایایی که در حرم به آنها دادیم، هر لحظه ش برای ما متفاوت بود.
همزمان با میلاد حضرت علی اکبر، جوانانی از جنس مهر و عاطفه به زیارت  آمده اند، این زائران دوست داشتنی آقا، چشمشان که به گنبد طلا می افتد، به صف احترام می‌ایستند و مانند مادرانشان دست به سینه ارادت می‌گذارند، بدون شک سه روز مهمانی در مشهدالرضا(ع) خاطره ای ماندگار برایشان می شود و قاب عکس یادگاریشان با گنبد بارگاه، روی دیوار خانه هایشان، تا همیشه، این روز خوش را یادآور خواهد شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق:

2 نظر برای “کاروان فرشتگان سندروم داون مهمان بهشت هشتم

  • ناشناس

    سلام علیکم خدا قوت.‌جسارتا سندرم داون میباشد نام صحیح که به اشتباه دان قید شده و در کانال بنیاد کرامت هم با همین نام منتشر شده