آیین تجلیل از برگزیدگان چهارمین رویداد ملی «شکوه مادری» برگزار می‌شود

1402/10/11 دی

مدیر مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی از برگزاری آیین تجلیل و تکریم از برگزیدگان چهارمین رویداد «شکوه مادری» و مادران مقاومت در آستانه ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر خبر داد و گفت: این مراسم سه‌شنبه 12 دی‌ماه با حضور تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار خواهد شد.

فاطمه دژبرد با اشاره به برگزاری سه دوره موفق رویداد ملی «شکوه مادری» از سال 99 تاکنون اظهارکرد: این رویداد با هدف تکریم جایگاه مادر و ترویج امر خیر فرزندآوری و افزایش جمعیت توسط مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی کلید خورده و تاکنون برکات بسیار زیادی را نیز به همراه داشته است.
وی به دو بخش ملی و استانی این رویداد اشاره کرد و گفت: در همین راستا برگزیدگان بخش ملی از سراسر نقاط کشور به همراه همسر و فرزندان خود به مدت 3 روز به مشهد مقدس مشرف شده و در کنار زیارت حرم قدسی حضرت رضا(ع)، در آیین اختتامیه این رویداد همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) حضور خواهند یافت.
مدیر مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی اضافه کرد: با همکاری مدیریت کانون‌های خدمت رضوی در استان‌های سراسر کشور نیز منتخبان استانی این طرح همزمان با روز جمعیت سال 1403 تجلیل خواهند شد.
وی با اشاره به ادوار مختلف برگزاری رویداد شکوه مادری، گفت: در سال نخست این رویداد از مادران زیر ۴۰ سال که دارای سه فرزند و یا بیشتر بودند و فعالیت اجتماعی داشتند ثبت‌نام شد؛ در این رویداد هفت هزار نفر شرکت کردند و از ۱۸ نفر تجلیل به عمل آمد.
دژبرد گفت: گام دوم این رویداد نیز در سال ۱۴۰۰ رقم خورد به طوری که مخاطبان این رویداد ملی به ۲۸ هزار نفر رسید؛ از این تعداد ۱۶ نفر برگزیده کشوری شدند و بقیه برگزیده‌ها نیز در استان‌های خود مورد تقدیر قرار گرفتند و مادران دارای 3 فرزند و بیشتر به مشهد و زیارت امام رضا(ع) دعوت شدند.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر در سال ۱۴۰۱ نیز دو گزینه دیگر به رویداد ملی شکوه مادری اضافه شد؛ این بار فعالان حوزه جمعیت نیز مورد توجه این طرح قرار گرفتند و برای آن‌ها برنامه‌هایی در نظر گرفته شد. 
مدیر مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی درباره سومین رویداد «شکوه مادری» در سال 1401 افزود: در این رویداد از مادران جوان كمتر از ۴۰ سال فعال اجتماعي، فرهنگي و علمي و داراي حداقل 3 فرزند در سطح كشور، ثبت نام و تجليل شد. همچنین از مادران عضو شبكه شكوه مادري كه در فاصله رويداد اول تا سوم صاحب فرزند چهارم و بيشتر شدند تقدیر و هديه ويژه‌ای نیز به مادراني كه فرزندان متولد شده خود را در اين بازه زماني «رضا» يا «معصومه» نامگذاري کردند، اهدا شد.
وی به برگزاری پویش مردمی «شکوه مادری» در سومین مرحله از این برنامه اشاره کرد و گفت: به منظور ترویج فرزندآوری و تربیت فرزند، فعالان این عرصه نیز معرفی و حائز کسب هدایایی شدند؛ مادران موفق در عرصه تربیت فرزند، مادران فرزندان خاص، خیران و واقفان عرصه فرزندآوری، کنشگران فعال فرهنگی اجتماعی مروج فرزندآوری، کادر درمانی متخصص(پزشکان، ماماها و…) حامی فرزندآوری، اقشار دوستدار جمعیت(صاحبخانه ها، فروشندگان پوشاک و لوازم بهداشتی و…)، مسئولان و مدیران حامی جمعیت در دستگاه‌ها و نهادها در زمره این افراد بودند.
دژبرد با اشاره به اختتامیه شکوه مادری در سال ۱۴۰۱،  تصریح کرد: در این رویداد که درباره فرهنگ‌سازی برای فرزندآوری است از ۴۰ نفر از برگزیدگان تقدیر شد؛ این تعداد شامل ۱۶ نفر از مادران جوان دارای بیش از سه فرزند که فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی داشتند، ۱۶ نفر از مادران شرکت کننده در دو رویداد قبلی شکوه مادری سال‌های گذشته که پارسال نیز صاحب فرزند جدید شدند و ۸ نفر از حامیان و دغدغه‌مندان حوزه جمعیت، بود.
وی افزود: در این دوره بیش از ۴۶ هزار نفر مادر از سراسر کشور در رویداد ملی شکوه مادری شرکت کردند که ۱۵ هزار نفر حائز شرایط بودند و از این میان چهل نفر به عنوان برگزیده ملی انتخاب شدند.
دژبرد به نقطه متمایز دوره چهارم رویداد شکوه مادری اشاره کرد و گفت: بخش تجلیل از هنرمندان و رسانه‌نگاران نیز در قالب بخش هنر و رسانه به رویداد امسال افزوده شده تا تمامی افرادی که در این حوزه دستی بر آتش دارند بتوانند با ارسال کلیپ، مستند، فیلم کوتاه و نماهنگ در این رقابت مادرانه حضور پیدا کنند.
مدیر مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی درباره جزئیات اختتامیه چهارمین رویداد ملی شکوه مادری گفت: این مراسم سه‌شنبه 12 دی‌ماه از ساعت 17 با حضور تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: