زمین‌لرزه کرمانشاه یکی از بزرگترین و مخربترین زمین لرزه‌هایی بود که طی سالیان گذشته درکشور ایران اتفاق افتاد. ابعاد خسارات این حادثه به قدری بود که بازیابی و ترمیم آن تنها به دست یک نهاد دولتی امکان پذیر نبود. از همین رو نهادهای مختلفی مانند بنیاد کرامت امام رضا(ع) از روزهای اولیه این اتفاق برای خدمت‌رسانی به مردم حادثه دیده تیم‌های جهادی و عملیاتی مردم نهاد خود را به سمت این استان فرستادند.

رفع نیازهای اولیه مردم حادثه دیده در اولویت کار بنیاد کرامت قرار گرفت و به همین منظور توزیع بسته‌های غذایی میان ۲۰۰ خانواده محروم زلزله‌زده جزو اولین اقدامات این بنیاد بود.

ساخت و ترمیم بخش‌های تاسیساتی و  واحدهای مسکونی هم همزمان آغاز شد و با جذب همیاری‌های داوطلبانه، ۵۰ واحد مسکونی به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان ساخته شد.

ساخت سرویس‌های بهداشتی و فعالیت‌های تاسیساتی در موارد ضروری با جذب مشارکت‌های مردمی به میزان ۷۱۱ میلیون تومان اقدام دیگر بنیاد کرامت در جهت خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده بود.

در این گونه حوادث اقشار آسیب‌پذیری مانند کودکان، زنان و بیماران در معرض آسیب بیشتری قرار می‌گیرند. در این راستا و به جهت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، بنیاد کرامت اقدام به حمایت از ۱۲۰ زن‌باردار در این حادثه نیز کرد.

انتهای پیام/