استمرار مهر رضوی / جزئیات ۴ پروژه جدید بنیاد کرامت رضوی در ۴ نقطه کشور

1402/08/27 آبان

خدمت‌رسانی خادمان و خادمیاران رضوی، تلاشی مستمر و پایدار است و تنها به مناسبت‌های خاص محدود نیست؛ مصداقش پروژه‌های آموزشی و خدماتی در حال احداث در ۴ نقطه کشور است.

بنیاد کرامت رضوی که متولی فعالیت‌ها و خدمات اجتماعی آستان قدس رضوی است، همواره برنامه‌هایی را برای تحقق این رویکرد در دستور کار دارد که از جمله آن، احداث فضاهای آموزشی و خدماتی، بر اساس نیازهای احصا شده است. در همین راستا هم‌اکنون ۴ پروژه در ۴ نقطه مختلف کشور در حال اجراست که با تکمیل و بهره‌برداری از آن، چتر مهر رضوی بر سر دلدادگان بیشتری گسترانیده خواهد شد.
 

از سیستان و خراسان تا کرمانشاه و ایلام
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی این پروژه‌ها را تشریح و اظهار کرد: ساخت مجموعه آموزشی مجتمع امام رضا (ع) در بیرجند، مدرسه ۱۵ کلاسه امام رضا (ع) در جوانرود کرمانشاه و مجتمع‌های خدماتی زائر در مرزهای مهران و ریمدان، ۴ پروژه در حال احداث است.
 

۴ مدرسه، ۳۲ کلاس درس
محمدحسین آقا افزود: فاز نخست پروژه مجتمع آموزشی امام رضا(ع)، در مهرشهر بیرجند واقع شده و در زمینی به وسعت حدود 11 هزار و 150 متر مربع با زیربنایی در حدود ۷۴٠٠ متر مربع در حال احداث است. 
وی ادامه داد: این مجتمع دارای چهار مدرسه، هشت کارگاه، چهار کتابخانه، ۳۲ کلاس و چهار نمازخانه در ۴ بلوک است که فاز یک آن در دو بلوک، شامل مقطع ابتدایی دوره اول و دوم در زیربنایی به حدود ۳۳٠٠ متر مربع در سه طبقه و دارای ۱۸ کلاس، ۴ کارگاه، دو کتابخانه، نمازخانه و یک آزمایشگاه است. 
 

۱۵ کلاس درس برای دانش‌آموزان جوانرود
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی همچنین به احداث مدرسه ۱۵ کلاسه به نام امام رضا (ع) در شهر جوانرود کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در همین راستا یک قطعه زمین در محله شهرک امینی جوانرود به مساحت ۲۴۶٠ متر مربع با زیر بنای ۲۱۱٠ متر در سه طبقه، برای این منظور در نظر گرفته شده که ساختمان آموزشی، ساختمان سرایداری و … از قسمت‌های مهم آن است.
 

۲ مجتمع خدمت‌رسانی به زائران
وی ساخت مجتمع خدماتی زائر مهران به مساحت حدود ۲۵ هزار متر مربع در مرز مهران را از دیگر پروژه‌های عمرانی و مهم این مجموعه دانست و گفت: این پروژه نیز دارای فضاهای فضاهای خدماتی، خوابگاهی و آشپزخانه است. 
استاد آقا، همچنین گفت: زائرسرای ریمدان نیز در راستای ارائه خدمات به زائران و به طور خاص زائران پاکستانی عتبات عالیات و مشهدالرضا به ویژه در ایام اربعین، در استان سیستان و بلوچستان احداث می‌شود که شامل نمازخانه، اقامتگاه هیئات، پارکینگ خودروهای سنگین و سبک، سرویس‌های بهداشتی و … خواهد بود.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: