با مشارکت گروه های جهادی

آغاز بازسازی 888 خانه محرمان در سراسر کشور

1401/03/23 خرداد

گروه‌های جهادی مردمی با پشتیبانی بنیاد کرامت رضوی، عملیات بازسازی ۸۸۸ خانه محرومان در 31 استان کشور را آغاز کرده‌اند و این خدمت تا تکمیل تمامی این خانه‌ها ادامه خواهد داشت.

با توجه به مشکلات اقتصادی بسیاری از خانواده‌ها و به ویژه محرومان و نیازمندان، برخی از این خانواده‌ها بازسازی و تعمیر ضروری منازل مسکونی خود را از اولویت خارج می‌کنند که این موضوع در حاشیه شهرها و روستاهای کم برخوردار بیشتر به چشم می‌خورد. در همین راستا در دهه کرامت امسال، با هدف حمایت از این خانواده‌ها و پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی، گروه‌های جهادی فعال در سراسر کشور با پیشتیبانی بنیاد کرامت رضوی، طرح بازسازی 888 خانه محرومان را آغاز کردند.
 

26 منزل در هر استان
جعفر رئیسیان‌زاده معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی درباره جزئیات این طرح عمرانی اظهار کرد: پس از اجرای این طرح جهادی در بازه‌های زمانی مختلف، مرحله تازه این طرح در دهه کرامت امسال و با کمک گروه‌های جهادی در هر استان آغاز شده است که پس از شناسایی و پایش منازل نیازمند تعمیر، عملیات عمرانی آن اجرا می شود. 
وی افزود: در گام اول، 800 منزل مسکونی نیازمندان در سطح کشور شناسایی و پایش شده است که به طور متوسط شامل 26 منزل در هر استان است و لازم است مقاوم سازی شود.
به گفته معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی، به همت این بنیاد و خیران، برای مقاوم سازی هر یک از این منازل مسکونی اعتباری حدود 100 میلیون ریال اختصاص یافته است و گروه های جهادی نیز مسئولیت اجرای این طرح عمرانی را عهده‌دار شده‌اند. 
 

به سازی 88 خانه در حاشیه شهر مشهد
رئیسیان‌زاده افزود: علاوه بر 800 خانه شناسایی شده در استان های مختلف، در شهر مشهد نیز عملیات به‌سازی و مقاوم‌سازی 88 منزل محرومان ساکن حاشیه شهر با حمایت بنیاد کرامت رضوی و کمک‌های نیکوکاران و مشارکت گروه‌های مردمی آغاز شده است تا آستان قدس رضوی در کنار ارائه خدمات گسترده برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد، خدمتی دیگر برای ساکنان این منطقه داشته باشد.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: