درباره ما

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی

جناب آقای محمد حسین استادآقا

بنیاد کرامت رضوی به عنوان نهادی مردمی و جهادی، تحت اشراف تولیت آستان قدس رضوی تشکیل شده تا منابع اختصاص یافته از آستان قدس رضوی و حق تولیت این جایگاه، در فعالیت‌هایی اثربخش و ماندگار جریان یابد در این راستا و به منظور تحقق خواست مقام معظم رهبری از آستان قدس رضوی برای خدمت‌رسانی به مردم به ویژه نیازمندان، بنیاد کرامت رضوی خدمات خویش را در پنج عرصه زیر ارائه می‌نماید:

  • خدمت‌رسانی زوار اربعین حسینی
  • امداد‌رسانی به آسیب‌دیدگان در بحران‌ها و بلایای طبیعی
  • ارائه خدمات اجتماعی به محرومان در عرصه‌های تخصصی
  • فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی در عرصه بین الملل
  • اقدامات عمومی و زیر‌ساختی

ورود بنیاد به عرصه خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی با توجه به حضور چشمگیر مردم عزیز ایران اسلامی در این پدیده بزرگ عصر حاضر بود .با عنایت به مشکلات خاصی که دراین مسیر پیش روی حجم انبوه زوار اربعین حسینی قرار داشت، ستاد خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی، هرساله با شناسایی نقاط خلا، سعی در رفع کمبودها و نواقص خدمت به زائرین حضرت اباعبداله الحسین (ع)داشته است.

پس از زلزله کرمانشاه امداد‌رسانی به آسیب‌دیدگان در بحران‌ها و بلایای طبیعی در دستور کار بنیاد قرار گرفت .

بعد از تجربه موفق خدمت رسانی جهادی به مردم زلزله زده آن منطقه، محوریت خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان بلایای طبیعی در داخل و خارج از کشور در مجموعه آستان قدس رضوی به بنیاد کرامت رضوی واگذار شد.

ارائه خدمات اجتماعی به محرومان به ویژه در عرصه‌های تخصصی بهداشت سلامت، آموزش و تربیت، کا‌رآفرینی اجتماعی، ازدواج و خانواده و تأمین معیشت دنبال می‌شود. بنیاد در هریک از این عرصه‌های تخصصی، کلان پروژه‌هایی را تعریف و با مشارکت مجموعه‌های مردمی به پیش می‌برد.

مأموریت بنیاد محدود به داخل کشور نبوده وعلاوه بر امداد‌رسانی در بحران‌های بین المللی، به ارائه خدمت به شیعیان محروم و همچنین بسط فرهنگ رضوی درکشورهای هدف همت می‌گمارد.

پیشبرد مأمو‌یت‌های بنیاد نیز نیازمند فعالیت‌های زیر‌ساختی نظیر شناسایی ایده‌ها و تجربیات موفق، شبکه‌سازی تشکل‌های خدمت‌رسان، آموزش و توانمند‌سازی فعالان اجتماعی و ایجاد و تقویت زیر ساخت‌های فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات است.

در این مسیر، بنیاد سرمایه معنوی انتساب به حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) را افتخار و مزیت اصلی خود می داند، اتکا به ظرفیت گسترده تشکل‌های خودجوش مردمی موتور پیشران اقدامات بنیاد است، تلفیق رویکرد فرهنگی با رویکرد اجتماعی و توجه به اثرگذاری تربیتی همواره مورد اهتمام بنیاد بوده و خلاقیت، نوآوری و توسعه الگوهای نوآورانه را وظیفه خود می‌داند.

امید که عنایات ویژه امام رئوف علیه آلاف التحیه و الثنأ شامل حال بنیاد باشد و تلاش‌های این مجموعه مقبول حضرتشان واقع شود.

ان‌شاءلله