مرکز امور خانواده و بانوان بنیاد کرامت رضوی

۲۰۰ نفر از فعالین پویش ملی «دختر ماه» تقدیر شدند

1401/01/30 فروردین

مرکز امور خانواده و بانوان بنیاد کرامت رضوی، طی مراسمی 200 نفر از فعالین فاز نخست پویش ملی «دختر ماه» از سراسر کشور مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

در این مراسم که همزمان با 15 ماه مبارک رمضان، سالروز میلاد کریم اهل بیت(ع) با حضور دختران تازه مکلف و روزه اولی در محل باغ خاتون برگزار شد، ضمن برپایی جشن کودکانه، اجرای سرود و شعرخوانی از 200 دختر تازه مکلف فعال در پویش «دختر ماه» تقدیر و تجلیل شد.
پویش ملی «دختر ماه» برگزاری جشن‌های تشرف ویژه دختران 9 ساله سن تکلیف است که پس از ثبت نام توسط خانواده‌ها، گروه‌ها، مجموعه‌ها، مدارس و یا به صورت فردی و عضویت در این پویش، از خدمات مرکز امور خانواده و بانوان بنیاد کرامت رضوی بهره‌مند می‌شوند.
در این طرح بسته‌های حاوی هدایای معنوی نظیر سجاده و چادر نماز، دو کتاب با عنوان «دختر ماه» با موضوع زندگینامه حضرت معصومه(س) و «ماجراهای کلاس پر حاشیه» با مباحث احکام و نماز به زبان طنز، لوازم برگزاری جشن و آذین‌بندی، توسط بانوان خدمه بارگاه منور رضوی درب منازل دختران تحت پوشش طرح در سراسر کشور توزیع و ارسال می‌شود. 
دختران تازه مکلف در این پویش ضمن برگزاری جشن تکلیف در منازل خود، عهدنامه با امام رضا(ع) را قرائت کرده و برای کانال دختر ماه ارسال می‌کنند، پس از آن دختران تازه مکلف در ارتباطی 8 ماهه با پشتیبان معنوی این طرح، با مسائل مختلف جسمی، احکام، توصیه به والدین، تغذیه، فکری و معنوی و… در خصوص سن تکلیف که به صورت هر روزه برای آنان بارگذاری شده است، آشنا می‌شوند.
اجرای مسابقه، اهداء هدایای متبرک، افطاری و… برخی دیگر از برنامه‌های اجرایی این مراسم بود.

افزودن دیدگاه نسبت به خبر فوق: